دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

آشنایی با تعمیق باورهای مذهبی و دینی و نقش آن در نهادینه کردن عدالت اجتماعی

و از آن پس رويگرداني برخي از اهل كتاب از ايمان به نبوت رسول اكرم (ص) را خاطر نشان مي سازد اين كه اينان فريبكار و ستمكارند. آن گاه به قانون وسنت الهي اشارت دارد: دوام حقيقت و روشنايي خداوند در زمين به رغم ناخوشايندي كفر پيشگان و مشكران.

«يريدون ليطغوا نور الله بافواههم والله متم نوره و لوكوه الكافرون. هو الذي ارسل رسوله بالهدي و دين الحق ليظهره علي الدين كله ولو كره المشركون»

« مي خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش كنند و حال آنكه خدا اگرچه كافران را ناخوش افتد نور خود را كامل خواهند گردانيد.» «اوست كسي كه فرستاده خود را با هدايت و آيين درست روانه كرد، تا آن را بر هر چه دين است فائق گرداند هر چند مشركان را ناخوش آيد.»

نجات بخشي در آيين محمد [خاتم پيامبران]

رسول اكرم در سال نهم بعثت از سوي خداوند ماموريت مي پذيرد كه ظهور حق و نابودي باطل را اعلام نمايد به گونه اي كه مردمان هر قوم و آيين در سايه حقيقت و آزادي و عدالت زندگي كنند اين بيان و ماموريت  نمايشگر نجات بخشي نهايي و همگاني در آيين خاتم پيامبران به شمار مي آيد.

«و قل جاء الحق و زهق الباطل ان الباطل كان زهوقا»

«و بگو: حق آمد و باطل نابود شد. آري باطل همواره نابودشدني است.»

و در ادامه و تكميل و تبيين سودمندي قرآن براي فرد و جامعه مومنان عنوان مي شود شفا بودن قرآن و نيز رحمت زندگي مشمول آن (ما هو شفاء رحمه للمونين) و از سوي ديگر زيان آوري قرآن در ارتباط با ستمكاران و حيات و سياست آنان در نگاه كلي به ديت مي آيد كه اسلام پيامبر تنها مكتب و آييني است كه با كمك وحي و كتاب حق مي تواند مردمان را به ويژه در واپسين مرحله

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه:آشنایی با تعمیق باورهای مذهبی و دینی و نقش آن در نهادینه کردن عدالت اجتماعی

دسته‌ها: دسته اصلی