دانلود پایان نامه

  دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

مقایسه میزان افسردگی در نوجوانان و جوانان فقیر و غنی

 

خصوصا در مورد خطرات ناشناخته بسيار نگران است. علاوه بر آن فرد مضطرب تركيبي از علائم زير را نشان مي‌دهد. تپش قلب ، تنگي نفس، اسهال، بي‌اشتهايي، سستي، سرگيجه، تعريق، بي‌خوابي، تكرر ادرار و لرزش، افراد دچار اضطراب از علل ترسشان آگاهي ندارند (نجاريان و همكاران ، 1375).

افسردگي[1]: اين اصطلاح بسيار وسيع و تا حدودي مبهم است. براي شخص عادي حالتي مشخص با غمگيني و گرفتگي و بي‌حوصلگي. خصوصيات اصلي و مركزي حالات افسردگي كاهش عميق ميل به فعاليت لذت‌بخش روزمره مثل معاشرت تفريح، ورزش، غذا و روابط جنسي است. اين ناتواني براي كسب لذت حالتي نافذ و پايا دارد.

(پورافكاري، 1373)

افسردگي واكنشي‌يا افسردگي برون‌زا[2]: اختلالي كه از رخدادهاي زندگي شخصي مايه مي‌گيرد. اگر افسردگي از عوامل دروني ناشي شده باشد درون‌زا ناميده مي‌شود. وجود عوامل بروني در افسردگي برون‌زا موثرند.

اين افسردگي رابطه مستقيم با يك موقعيت خارجي دارد و با حذف آن موقعيت افسردگي نيز از بين مي‌رود. مثل افسردگي كه در اثر فشار مالي بوجود مي‌آيد و با از بين رفتن فشار مالي افسردگي نيز از بين مي‌رود.

اسكيزوفرني[3]: اسكيزوفرني به دو صورت حاد و مزمن وجود دارد. در اسكيزوفرني حاد خصوصيات بارز عبارتند از هزيانها، توهمات و تداخل در فكر. اين نوع خصوصيا

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه:مقایسه میزان افسردگی در نوجوانان و جوانان فقیر و غنی