دانلود پایان نامه

  دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

مقایسه میزان افسردگی در نوجوانان و جوانان فقیر و غنی

 

متفاوت با توجه به سن، جنس، نوع كار، عادات و سنن وجود داشته است. اما هيچگونه توافق جمعي درباره تعريف فقر و اندازه‌گيري نقطه فقر به دست نيامده است يكي از تعاريف متداول فقر عبارت است از برآورده شدن نيازهاي اساسي به حد ضرورت و كفايت و يا بنا به تعريف سازمان ملل: (فقير كسي است كه از حداقل امكانات زندگي در شان انسان محروم باشد.)

 

انواع فقر:

دو نوع فقر را مي‌توان از يكديگر تميز دارد: فقري كه در برخي جوامع گريبانگير عده قليلي مي‌شود، يا به عبارتي اقليت اين جوامع در بر مي‌گيرد و به صورت فقر موردي وجود دارد. و فقر ديگري كه همگي افراد جامعه بجز عده معدودي دچار آن هستند.

علل وجود نوع اول فقر، يعني فقري كه در برخي افراد يا خانواده‌هاي يك جامعه مرفه و ثروتمند وجود دارد. تاكنون مورد بررسي و بحث زيادي قرار گرفته است. علت فقر موردي از اهميت قابل توجهي برخوردار است. علت فقر برخي از افراد اين است كه سرنوشت الهي آنان چنين رقم زده شده كه فقير باشند يا علت آن نقش و عدم كارآيي خودشان است و در واقع سزاوار فقر هستند . در مقابل فقر موردي – فقر عمومي قرار دارد و تعريفي كه براي آن استفاده مي‌شود اين است كه جامعه يا يك كشور به اين دليل فقير است كه از نظر طبيعي فقير باشد.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه:مقایسه میزان افسردگی در نوجوانان و جوانان فقیر و غنی

دسته‌ها: دسته اصلی