دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه : پایان نامه استفاده ازماده ترت بوتيل هيدروپراکسايد  t-BHPیک مدل حیوانی از استرس اکسیداتیو به منظور مطالعه اثر آن در چگونگی بیان ژن Kdm5d(Smcy

 

نقشKdm5d در تغییر شکل کروماتین، ارتباط حذف این ژن و تغییر بیان آن با سرطان پروستات و سرطان کلیه می تواند نشان دهنده نقش آن در فرآیندهای دیگر سلولی باشد(Perinchery et al., 2000).

همولوگ اصلی این ژن بر روی کروموزوم X، ژن Smcx (JARID1D) می­باشد و با بیماری­های تخریب مغزی وابسته به X مرتبط است. این دو ژن در سطح پروتئین به میزان91% مشابه­اند. با توجه به اینکه هر دو ژن طی تکامل از یک ژن مشتق شده و همچنین عدم غیر فعال شدن این ژن در طی فرآیند X-Inactivation، عملکرد مشابه آن­ها پیشنهاد شده است(Iwase et al., 2007).

1-4- اهداف:

هدف از انجام اين مطالعه، بررسی این نظریه است که استرس اکسیداتیو از طریق تاثیر بر بیان ژن‌ها می‌تواند موجب بسیاری از اختلالات در عملکرد طبیعی اعضای بدن و بروز بیماری شود. بعنوان مثالآ یا اختلالات در اسپرماتوژنز با علل نا­معلوم می­تواند در اثر استرس اکسیداتیو باشد؟ بدین منظور بیان یکی از ژن­های موثر بر اسپرماتوژنز به نامKdm5d دربیضه­ی یک مدل موشی از استرس اکسیداتیو مورد بررسی قرار گرفت. با کسب اطلاعات از این طریق علاوه بر کسب دانش پایه در مورد امکان اثر استرس اکسیداتیو بر بیان ژن‌ها، می­توان با توجه به اینکه این ژن خاص دارای هومولوگ انسانی در روی کروموزوم  Yاست­، این نتایج را در درمان مردان با اسپرم گرام غیر طبیعی بکار بست.

1-5-     فرضیات:

شرايط اكسايشي القاء ROS، سبب تغيير بياندرژن­Kdm5dدر بيضه موش­های بالغ می­شود و چون این ژن در فشرده نمودن کروماتین نقش مهمی دارد در نتیجه شاید در مسیر اسپرماتوژنز اختلال ایجاد نماید.

 

 

 

 

2-1-  مروری بر مطالعات علمی گذشته

بر طبق مطالعه محققان در سال 2001، مردانی که به علل ناشناخته نابارور هستند، دارای افزایش معنادار سطح ROS و کاهش آنتی­اکسیدان­ها می­باشند. در نتیجه استرس اکسیداتیو می­تواند سبب  ایجاد ناباروری در مردان شود( Pasqualotto, Sharma, Kobayashi, Nelson, & Agarwal, 2001).

Agarwal و همکارانش ارتباط بین ROS و آسیب DNA را در بیمارانی که تحت [1]ART بودند را بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند که در افراد نابارور میزان آسیب  DNAافزایش داشته همچنین با اندازه­گیری میزان ROS مشاهده کردند که میزان ROS در این افراد افزایش معناداری یافته است(Saleh et al., 2003).

[1]Assisted reproductive technology

 
 
 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

پایان نامه استفاده ازماده ترت بوتيل هيدروپراکسايد t-BHPیک مدل حیوانی از استرس اکسیداتیو به منظور مطالعه اثر آن در چگونگی بیان ژن Kdm5d(Smcy

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

پایان نامه استفاده ازماده ترت بوتيل هيدروپراکسايد t-BHPیک مدل حیوانی از استرس اکسیداتیو به منظور مطالعه اثر آن در چگونگی بیان ژن Kdm5d(Smcy

 برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

پایان نامه کارشناسی ارشد استفاده ازماده ترت بوتیل هیدروپراکساید t-BHPیک مدل حیوانی از استرس اکسیداتیو به منظور مطالعه اثر آن در چگونگی بیان ژن (Kdm5d(Smcy

دسته‌ها: دسته اصلی