دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :  بررسی تأثیر اعلام سود بر عدم تقارن اطلاعاتی  شرکتها با تأکید بر برخی از ویژگی‌های گزارش‌گری مالی

 

شاخص خوبی برای تعیین ارزش سرمایه‌گذاری است. بامبر[1](2011) به بررسی رابطه اطلاعات حسابداری و قیمت سهام، بارون و استیونس (2001) به بررسی رابطه بین اطلاعات حسابداری و حجم معاملات پرداختند. نتایج متناقض تحقیقات آنها با فرضیه بازار کارا، این فرضیه را زیر سؤال قرار داده است. ارقام حسابداری ممکن است محتوای اطلاعات را به صورت ضعیف تحت ‌تأثیر قرار دهند، ولی با این حال اطلاعات حسابداری برای سرمایه‌گذاران مفید خواهند بود (جین فرانکویز و برتراند کوییری[2]، 2013).

جونز[3] (1991)، اقلام تعهدي را تفاوت بين سود ناشي از فعاليتهاي متداول و جريان وجه نقد ناشي از عمليات شركت تعريف مي‌كند، كه از قوانين و ثبتهاي حسابداري براي شناسايي درآمدها و هزینه‌ها ناشی می شود. به استناد بند 23 استاندارد حسابداري شماره 1 ايران، مبناي شناسايي و گزارشگري سود حسابداري مبناي تعهدي است. معمولاً استفاده از مبناي تعهدي در شناسايي و گزارشگري سود منجر به ایجاد اختلاف بين سود عملياتي گزارش‌شده با خالص جریان‌های نقدي حاصل از عمليات و گزارش يكسري اقلام تحت عنوان اقلام تعهدي در صورت‌های مالي خواهد شد.

به دست آوردن اطلاعات محرمانه تحریک می‌شوند. محیط غنی از اطلاعات، می‌تواند انحراف پیش‌بینی تحلیلگران از سود واقعی را کاهش دهد (فرانکویز و کوییری، 2013).

[1] Bamber(2011)

[2] Jean-François Gajewski a, Bertrand ¨P.  Quéré(2013)

[3] Jonez(1991)

 

 

 
 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

بررسی تأثیر اعلام سود بر عدم تقارن اطلاعاتی شرکتها با تأکید بر برخی از ویژگی‌های گزارش‌گری مالی

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

بررسی تأثیر اعلام سود بر عدم تقارن اطلاعاتی شرکتها با تأکید بر برخی از ویژگی‌های گزارش‌گری مالی

 برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

پایان نامه ارشد حسابداری: بررسی تأثیر اعلام سود بر عدم تقارن اطلاعاتی شرکتها با تأکید بر برخی از ویژگی‌های گزارش‌گری مالی

دسته‌ها: دسته اصلی