دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه : بررسی رویکردهای نوین رسانه ای در اثار چهار تن از هنرمندان زن معاصر ایران

 اتفاق، کنش و اجرا های زنده، در میان نقاشان، ابتدا توسط جکسون پولاک[1] که رنگ را روی بوم می پاشید و یا بدن خود و یا همکارانش، رنگ را به روی بوم نقش می داد و یا لوچیو فونتانا[2] که بوم را پاره می کرد و دستی دیگر از این ابداعات، به دنیای هنر وارد شد. اما این اتفاقات هنوز در غالب نقاشی و بر روی بوم اجرا می شد. در این مقطع زمانی بود که فعل نقاشی و چگونگی نقاشی کردن بر موضوع چیره شد.

تحت تاثیر این اتفاقات هنرمندان دیگری که این رویداد ها را مورد استقبال قرار می دادند، به گسترش و استفاده ی هر چه بیشتر از این آزادی در بیان و ابزار، دامن زدند. هنرمندانی همچون رابرت راشنبرگ، جوزف بویز، آلن کاپرو[3]، جرج ماتیو[4]، ایو کلاین[5]، استوکو تاناکا[6]، جین تینگلی[7]، پیر مانزونی[8]، اوتو موهل[9] و… .

تحولاتی که در دهه ی شصت در حال رخ دادن بود باعث شد نقاشی رفته رفته راه خود را در جهت فاصله گرفتن از بوم طی کند و به برخورد هایی بپردازد که مخاطب و اثر هنری را با هم تلفیق می کرد و مخاطب را به نوعی در اثر هنری دخیل کرد و آنرا به عنوان جزئی از اثر مورد بررسی قرار داد.

پس از اینکه در نیمه ی دهه ی 60 کلمنت گرینبرگ[10] منتقد، مقید بودن به امپرسیونیسم انتزاعی را زیر سوال برد و به نوعی قداست آن را از بین برد، هنرمندان در پی از میان برداشتن این چارچوب ها و کسب آزادی های بیشتری که در بیان هر چه نزدیک تر با روح زمانه به آن احتیاج داشتند، جدایی خود را از بوم نقاشی اعلام کردند.

یکی از هنرمندان فمینیست آن زمان، هنرمندی آلمانی بنام اولریک روزنباخ[11] بود که اجرا های زنده ی ویدئویی را در بر داشت که با صحنه های گرافیکی تلفیق می کرد و یا اجرا هایی چند رسانه ای داشت که به منشاء کنش فمینیستی مبدل شد با نام ” نداشتن قدرت، یعنی داشتن قدرت “. در این اثر خود هنرمند در یک توری گیر افتاده است و تصاویری از تاریخ هنر و فرهنگ عامه در پس زمینه به نمایش در می آمد.

[1] Jackson Pollock

[2] Lacio fontana

[3] Allen kaprov

[4] George matteo

[5] Yves klein

[6] Stoko tanaka

[7] Jean tinguely

[8] Piero manzoni

[9] Otto muehl

[10] Clement greenberg

[11] Ulrick rosenbach

 
 
 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

بررسی رویکردهای نوین رسانه ای در اثار چهار تن از هنرمندان زن معاصر ایران

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

بررسی رویکردهای نوین رسانه ای در اثار چهار تن از هنرمندان زن معاصر ایران

 برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

پایان نامه بررسی رویکردهای نوین رسانه ای در اثار چهار تن از هنرمندان زن معاصر ایران

دسته‌ها: دسته اصلی