دانلود پایان نامه

 دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

مسئولیت مدنی دولت در قبال لطمه  به محیط زیست

«سازمان جهاني خواروبار و كشاورزي (فائو) در گزارشي اعلام كرد در ايران هر سال 6500 هكتار از مناطق جنگلي بر اثر آتش‌سوزي نابود مي‌شود. اين رقم معادل 06/0 درصد كل مناطق جنگلي ايران است. بدين ترتيب هر سال 06/0 درصد از مناطق جنگلي ايران بر اثر آتش‌سوزي از بين مي‌رود.»                             ( http://sasan11.blogfa.com/post-713.aspx) «در حال حاضر سطح پوشش جنگلي در كشور ايران 7/5 درصد مي‌باشد. سرانه جنگل در جهان 8/0 هكتار است؛ ولي در ايران 2/0 هكتار، بنابراين ايران يكي از كشورهايي است كه از لحاظ منابع جنگلي بسيار فقير مي‌باشد. سطح جنگل‌هاي كشور ايران از 40 سال گذشته تا كنون حدود 11 درصد كاهش را نشان مي‌دهد و به گفته كارشناسان جنگل، بيشترين تخريب بعد از پيروزي انقلاب اسلامي صورت گرفته است.»( گزارش روزنامه ايران، شماره 3878)

در گزارش شماره 145 معاونت پژوهشهاي روابط بين‌الملل مركز مطالعات راهبردي وابسته به مجمع تشخيص مصلحت/ گروه مطالعاتي توسعه پايدار و مــحيــط‌زيســت آمده است: «طبق آمارهاي موجود در خلال چند دهه گذشته، جنگل‌هاي كشور از حدود 18 ميليون هكتار به 2/14 ميليون هكتار و سطح جنگل‌هاي شمال نيز از حدود 4/3 به 9/1 ميليون هكتار كاهش يافته است. اين نكته حائز اهميت است كه ايران بين 56 كشور داراي جنگل در جهان، مقام 45 را داراست.

با توجه به جمعيت كشور در حال حاضر، سهم هر ايراني 2/0 هكتار مي‌باشد و بديهي است كه با توجه به سرانه جهاني جنگل (8/0 هكتار)، اين ميزان از فقر و كمبود شديد كشور ما در اين زمينه حكايت دارد. لازم به توضيح است كه ايران به دليل قرار گرفتن در كمربند خشكي جهان، به لحاظ تراكم پوشش

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

پایان نامه ارشد حقوق درباره:مسئولیت مدنی دولت در قبال لطمه به محیط زیست

دسته‌ها: دسته اصلی