دانلود پایان نامه

  دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

مقایسه میزان افسردگی در نوجوانان و جوانان فقیر و غنی

 

از آن جا كه پژوهش‌هايي نظير اين پژوهش مي‌توانند نتايجي به همراه داشته باشند كه مورد استفاده محققان مسائل رواني – اجتماعي و همچنين مديران جامعه قرار گيرند و احتمالا به پيشگيري از مشكلات رواني – اجتماعي، كمك كنند موضوع مورد بررسي در اين پژوهش مي‌تواند داراي اهميت باشد.

 

اهداف پژوهش:

مهمترين هدف اين پژوهش همان گونه كه از موضوع آن استنباط مي‌شود مقايسه ميزان افسردگي در دو دسته از نوجوانان و جوانان است، نوجوانان جواناني كه در طبقه فقير جامعه زندگي مي‌كنند و نوجوانان و جواناني كه در طبقه فني جامعه به سر مي‌برند.

علاوه بر هدفي كه به آن اشاره شد در اين پژوهش برخي اهداف فرعي و جانبي ديگر نيز دنبال مي‌شود. برخي از اين اهداف به شرح زير است. همان گونه كه مي‌دانيم فقر از نظر روان شناختي يكي از منابع مهم استرس، به شمار مي‌رود. با فرض اين موضوع يكي از اهدافي كه اين پژوهش دنبال مي‌كند به طور صنفي و جانبي تاثير استرس‌هاي
رواني – اجتماعي را بر روي افسردگي مي‌سنجد.

يكي ديگر از اهداف اين پژوهش اين است كه نتايج مطالعات و تجربيات گذشته را در بخشي از جامعه ما مورد ارزيابي قرار مي‌دهد. همان گونه كه مي‌دانيم فقر به عنوان يكي از زمينه‌هاي رواني – اجتماعي كه در بسياري از بيماريهاي رواني نقش دارد، مطرح شده است. 

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه:مقایسه میزان افسردگی در نوجوانان و جوانان فقیر و غنی

دسته‌ها: دسته اصلی