دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه : بررسی رابطه بین شایستگی های رهبری روسای شعب و عملکرد تجهیز منابع وصول مطالبات بانک کشاورزی استان سیستان و بلوچستان

 

 

 

2-2-2-2- تغییر و تحول­پذیری

زماني امنيت بيشتري خواهيم داشت كه قابليت تغييرپذيري و اصلاح بيشتري داشته باشيم.  به قولي دايناسورها چون نتوانستند خود را با محيط تطبيق دهند از بين رفتند. اما مورچه ها با وجود آن كوچكي، چون خود را با تغيير وفق دادند، منقرض نشدند؛ بنابراين، تغيير و اصلاح، هم تهديد مي كند و هم امنيت مي دهد.

تحول سازمانی، از سازمان ها و همچنين افرادي كه درون سازمان ها هستند و چگونگي كاركرد آنها بحث مي كند. همين طور در زمينه تغييرات برنامه ريزي شده اي كه منجر به ترغيب افراد، گروه ها و سازمان ها به كاركردي بهتر مي شود، سخن به ميان مي آورد. تغيير برنامه ريزي شده مستلزم آگاهي هاي كلي، كار و فعاليت سخت و مجدانه در طي زمان، دارا بودن رويكردي اصولي و هدف مدار، و دانشي معتبر در مورد پويايي هاي سازماني و چگونگي تغيير آنهاست. دانش معتبر و صحيح از علوم رفتاري نظير روان شناسي، روان شناسي اجتماعي، جامعه شناسي، انسان شناسي، نظريه سيستم ها، رفتارسازماني، تئوري سازمان و عمل مديريت به دست مي آيد. ماحصل اين علوم، تحول سازماني است، كه براي بهبود سازگاري و تطبيق بين افراد و سازمان، بين سازمان و محيطش و ميان عناصر و اجزاي سازماني نظير راهبرد، ساختار و فرآيندها، رهنمودهايي ارائه مي دهد. اين رهنمودها از طريق برنامه ها و فعاليت هاي ايجاد تغيير كه هدف آنها رفع مشكل در شرايط خاص و مسئله ساز است، اجرا مي شود.

تام پيترز، يكي از صاحب نظران خبره مديريت در آمريكا مي نويسد:”اصل تحول، تنها اصل ثابتي است كه در جهان معاصر بر همه سازمان هاي دولتي و خصوصي حاكم است. او در ادامه بيان مي دارد كه استعمال لفظ تغيير در اين رابطه از پوشش معنايي و فراگيري لازم برخوردار نيست؛ زيرا اين شتاب حاصل از سرعت تغييرات و گستره آن است كه انواع دگرگوني در اقدامات و شيوه ها را رقم مي­زند. قدرت پاسخگويي و سازگاري با تحولات جامعه و استفاده از نيروي تحول به عنوان يك نيروي سازنده، ويا عدم آن، وجه تمايز عمده بين پيروزي و شكست است. (میس و اورتمایر، 1380)

 
 
 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

بررسی رابطه بین شایستگی های رهبری روسای شعب و عملکرد تجهیز منابع وصول مطالبات بانک کشاورزی استان سیستان و بلوچستان

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

بررسی رابطه بین شایستگی های رهبری روسای شعب و عملکرد تجهیز منابع وصول مطالبات بانک کشاورزی استان سیستان و بلوچستان

 برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

پایان نامه ارشد مدیریت مالی: بررسی رابطه بین شایستگی های رهبری روسای شعب و عملکرد تجهیز منابع / وصول مطالبات بانک کشاورزی

دسته‌ها: دسته اصلی