دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه : بررسی رابطه بین هوش فرهنگی با تعهد سازمانی در معلمان زن مقطع ابتدایی مدارس دولتی شهر مشهد

 
 

 

 

 

مقدمه

محقّقین زیادی در ایران و سایر ملل در جستجوی این موضوع هستند که چرا برخی افراد در موقعیت‌های فرهنگی  متفاوت، موثر و موفق‌تر از دیگران عمل می‌ کنند و این موضوع را در زمینه‌ های مختلف، مهم تلقی می‌کنند. ایران همواره طی تاریخ طولانی خود ترکیب پیچیده­ای از اقوام و مذاهب و گروه­های زبانی و فرهنگی داشته­است. روی هم­رفته جامعه ایران به عنوان جامعه­ای نیمه­سنتی- نیمه­مدرن یا در حال گذار، دارای صورت­بندی پیچیده­ای از شکاف های اجتماعی بوده ­است. از یک سو شکاف­های قومی، فرهنگی و منطقه­ای مربوط به جامعه سنتی کم و بیش مطرح است و از سوی دیگر شکاف های جامعه مدرن نمودار شده­اند. بنابراین مطالعه فرهنگ ها بسیار ضروری است. از طرفی جهانی سازی و جهانی­شدن پدیده­ای تک بعدی نیست و فرآیندی اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و … است و هر چه جهان به سمت انسجام پیش می­رود اهمیت درک صحیح تفاوت های فرهنگی افزایش می­یابد.

انجام این مطالعه در سازمان آموزش و پرورش به این دلیل اهمیت دارد که از یک سو، جامعه ی ایران به صورت بالقوه دارای پیچیدگی و تنوع فرهنگی بالایی بوده و از سوی دیگر، به علت نقش غالب دولت در تمامی شئون زندگی اجتماعی، برخورداری کارکنان سازمان ها از قابلیت برقراری ارتباطات فرهنگی اثربخش می تواند به غلبه بر موانع فرهنگی پیش رو و پیشبرد فعالیت های آنان کمک کند.

در این فصل ابتدا به مبانی نظری هوش فرهنگی و تعهد سازمانی پرداخته می شود و تعاریفی از هر دو متغیر ارائه داده و مورد تحلیل قرار گرفته می شود و بعد به نمونه ای از تحقیقاتی که در داخل و خارج از کشور انجام شده است اشاره می شود و بالاخره یک جمع بندی کلی از مبانی نظری و عملی متغیرها ارائه می گردد.

 
 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

بررسی رابطه بین هوش فرهنگی با تعهد سازمانی در معلمان زن مقطع ابتدایی مدارس دولتی شهر مشهد

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

بررسی رابطه بین هوش فرهنگی با تعهد سازمانی در معلمان زن مقطع ابتدایی مدارس دولتی شهر مشهد

 برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

پایان نامه بررسی رابطه بین هوش فرهنگی با تعهد سازمانی در معلمان زن مقطع ابتدایی مدارس دولتی شهر مشهد در سال تحصیلی 94-1393

دسته‌ها: دسته اصلی