دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :   تحلیل و بررسی جرم سقط جنین در حقوق موضوعه ایران و انگلستان

 پزشکی مادر هستند، نباید خود در استفاده بعدی از بافت جنینی دخالت داشته باشند. مقررات ایالات متحده نیز بر اهمیت این مسئله تأکید مي‌ورزد.

شیوه مطلوب جداسازی بافت جنینی، ارائه بافت سقط شده به موسسه ملی بانک بافت‌هاي بدن و متعاقبا” ارائه بافت توسط این نهاد به پژوهشگر مي‌باشد. در بریتانیا، بانک بافت‌هاي جنینی وابسته به گروه مشاورین پژوهش‌هاي پزشکی در بیمارستان هامراسمیت، این کار را انجام مي‌دهد، و پژوهشگرانی که مي‌توانند پژوهش خود را بر روی بافت‌هاي منجمد شده انجام دهند، آن را از این منبع تهیه مي‌نمایند. در جایی که نیاز به بافتهای تازه هست، نیاز به برقراری یک مکانیسم منطقه‌ای است تا جداسازی مناسب منبع تهیه بافت از منبع استفاده آن را انجام دهد. بدان معنی که واسطه‌ای مستقل باید درنظر گرفته شود تا قبل از ارائه بافت جنینی به پژوهشگر، آن را دریافت و مورد آزمایش قرار دهد. ضروری است تا کمیته اخلاقی منطقه‌ای، قبل از موافقت با پروژه‌ای که بر روی بافت جنینی کار مي‌كنند، از وجود و کفایت عملکرد چنین سیستمی، مطمئن شود.

پرونده «رو» از اين قرار بود كه زنى باردار برضد قانون جزايى ايالت تگزاس (كه سقط جنين را – جز در مواردى كه جان مادر در خطر است غير قانونى مى‏شمرد و مرتكب آن را به دو تا پنج سال زندان محكوم مى‏ساخت) به ديوان عالى ايالات متحده شكايت كرد و ديوان نيز اين قانون را ملغى دانسته، سقط جنين زير شش ماهه را در اوضاع عادى و به درخواست مادر قانونى قلمداد كرد. اين حكم كه به سود مدافعان سقط جنين بود، مخالفان اين عمل را ساكت نساخت و آنان به فعاليت‏هاى خود در سطوح مختلف ادامه دادند و اين مسئله را به يكى از چالش‏هاى جدى و اساسى اخلاق كاربردى تبديل كردند. برآيند اين اختلاف نظرها پديد آمدن رهيافت‏هاى گوناگون و ناهمخوانى در اين زمينه از جنبه‏هاى مختلفى چون جنبه حقوقى، اخلاقى و پزشكى شد. از جنبه اخلاقى شاهد طيفى هستيم كه يك سر آن مخالفت كامل با سقط جنين به هر قيمتى است و يك سر آن آزادى اين عمل به هر دليل و بهانه‏اى است. در مجموع مى‏توان چهار رهيافت اخلاقى را در برابر سقط جنين مشخص كرد:

  1. رهيافت محافظه كارانه‏
  2. آزادى خواهانه
  3. ميانه روانه‏
  4. فمينيستى

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

 تحلیل و بررسی جرم سقط جنین در حقوق موضوعه ایران و انگلستان

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

پایان نامه کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی: تحلیل و بررسی جرم سقط جنین در حقوق موضوعه ایران و انگلستان

دسته‌ها: دسته اصلی