دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :  بررسی تأثیر اعلام سود بر عدم تقارن اطلاعاتی  شرکتها با تأکید بر برخی از ویژگی‌های گزارش‌گری مالی

 

پیش‌بینی نمود. به عنوان مثال هیات تدوین استانداردهای حسابداری مالی آمریکا بر این باور است که «معمولاً ارائه اطلاعات درباره سود واجزای آن نسبت به جریان های نقدی برای پیش‌بینی جریانهای نقدی آتی قابلیت پیش‌بینی بیشتری دارند» (هاشمی، 1383).

2-4-4کیفیت اقلام تعهدی:

با توجه به اجزای تشکیل‌دهنده سود و بحث‌های مطروحه در بالا، بایستی کیفیت اقلام تعهدی موجود در داخل سود،  موجود توجه قرار گیرد. “کیفیت اقلام تعهدی “در تحقیقات قبلی تعریف متعددی دارد که در این تحقیق سعی می شود عمده‌ترین تعاریف و روش‌های ارزیابی آن طبقه‌بندی و سپس از بین روش‌های متفاوت سنجش آن،  بهترین و پرکاربردترین مدل انتخاب شود.

اين اقلام از هر شركت به شركت ديگر ميتواند متفاوت باشد چون تحت تأثير رويه و خط مشی‌های انتخابي شركت قرار دارد و هر چقدر مدير يك شركت آزادي عمل بيشتري براي به وجود آوردن آنها داشته باشد،  احتمال بيشتري دارد كه از اين اقلام براي تأثيرگذاري روي سود استفاده كند كه اين عمل به پديده مديريت سود معروف است. (عارف منش، 1385 ).

2-4-6 اقلام تعهدی غیر اختیاری :

اقلام تعهدي غیر اختیاری،  اقلامي هستند كه به واسطه مقررات و ديگر عوامل برون‌سازمانی ایجادشده و مديريت نمی‌تواند آن را تغيير داده و يا دخالتي در ايجاد آن داشته باشد. (جونز، 1991) فرانسیس و همکاران (2005) اقلامي را كه در مدل تجاري شركتها و محيط عملياتي آنها،  به وجود می‌آید و مديريت واحد تجاري در پيدايش آنها دخالتي نداشته و در حين انجام فعاليتهاي تجاري شركت ایجادشده است  را اقلام تعهدي غیر اختیاری می‌نامند  (مهدوی، 1390، ص62 ) همچنين،  هاچبرگ[1](2003 ) اقلام تعهدي غیر اختیاری را بیانگر آن قسمت از اقلام تعهدي ميداند كه در  روند عادي فعاليت يك موسسه ايجاد می‌شوند و پیش‌بینی می‌شود كه مديريت هیچ گونه دخالتي در ایجاد آن نداشته باشد و يا به عبارت ديگر در اثر انجام مبادلات به طور طبيعي ایجادشده باشند. (عارفمنش، 1385).

2-4-7- پیش‌بینی اجزاي اختياري اقلام تعهدي به كمك متغيرهاي حسابداري:

در اين روش بر اساس اصول حسابداري،  اقلام تعهدي غيرعادي برآورد می‌گردد.  مدلي كه جونز در سال 1991 براي كشف مديريت سود ارائه نمود،  يكي از اولين مدلهاي ارائه‌شده بر اساس اين روش مي باشد.  TA: تغييرات كل اقلام تعهدي شركت iام در سال t، E  : سود عملياتي،  CFO: وجوه نقد حاصل از عمليات،  CA: دارایی‌های جاري،  CL: بدهی‌های[1] – Hochberg, (2003)

 
 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

بررسی تأثیر اعلام سود بر عدم تقارن اطلاعاتی شرکتها با تأکید بر برخی از ویژگی‌های گزارش‌گری مالی

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

بررسی تأثیر اعلام سود بر عدم تقارن اطلاعاتی شرکتها با تأکید بر برخی از ویژگی‌های گزارش‌گری مالی

 برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

پایان نامه ارشد حسابداری: بررسی تأثیر اعلام سود بر عدم تقارن اطلاعاتی شرکتها با تأکید بر برخی از ویژگی‌های گزارش‌گری مالی