دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :   بررسی پیامدهای مثبت سایبرلوفینگ در دانشگاه‌های شهرستان بابل

  

2-4-1-2)تعریف تعهد عاطفی:

برخي كاركنان به اهداف و ارزش هاي سازمان، بسيار پايبند هستند و براي تحقق اهداف سازمانى، بسيار تلاش مى كنند و علاقه بسيارى به حفظ عضويت در سازمان دارند. اين نوع تعهد را تعهد عاطفي مي نامند. در اين حالت، فرد به اين دليل در سازمان مي ماند كه به رسالت وجودي(مأموريت)، ارزش ها و اهداف آن، احساس و نگرش مثبتي دارد. فرد در سازمان مي ماند تا اهداف و ارزش هاى مذكور را كه باور عميق به آن دارد، تحقق بخشد. كارمنداني كه تعهد عاطفي بيشترى دارند، به ارزش هايشان بيشتر پايبند هستند و خود را به تحقق اهداف سازمان متعهد می دانند. (Sinclair & et al.2006)

 

2-4-1-3)تعریف تعهد هنجاری:

فرد به دليل فشار هنجارها و اخلاقيات در سازمان مي ماند. فرد به دليل اينكه ديگران (به دليل احساسات همكاران، توجه به كارفرما) درباره ترك سازمان قضاوت هايى درباره اش مي كنند، سازمان را رها نمي كند. (Wiener,1982)

آلن و میر (1997) تعهد هنجاری را احساس تکلیف برای ادامه همکاری با سازمان تعریف کرده‌اند.

 

2-4-1-4)تعریف تعهد مستمر

تعهد مستمر، محصول فرايندهاي حسابگران هاي است كه يك كارمند به وسيله آنها، منافع متعددي مانند حقوق بازنشستگي و مستمري، ارشديت، مرتبه و موقعيت اجتماعي و دسترسي به شبكه هاي اجتماعي را2-5)عجین شدن با شغل

لالر (1996) معتقد است که بسياري از مديران دريافته اند كه مزيت رقابتي پايدار سازمان‌ها، در گرو سرمايه هاي انساني و كاركناني است كه با كارشان عجين شوند و نيل به اهداف سازمان را با تحقق اهداف فردي خود همسو بدانند تا مجموعه ي سازمان بتواند در محیط كسب و كار رقابتي جهان موفق شود.

 

اين باور نيز وجود دارد كه كاركنان با عجين شدگي شغليِ بالا احتمالاً توجه، زمان، انرژي و منابع در دسترس خو د را براي انجام وظايف كاري شان به بهترين نحو ممكن، به كار مي گيرند.

زنگ و زانگ(2009) معتقدند كه عجين شدن شغلي ارتباط مستقيم و غيرمستقيمي با عملكردهاي كاري دارد.

2-5-1)تعاریف عجین شدن شغلی:

تاكنون عجين شدن شغلي با تعاريف و روش هاي متعددي در مجموعه ي مطالعات،تعريف شده است)بون و همكاران، 2007، 942) از نظر كانانگو (1982) عجين شدن(آميختگي ) با شغل منعكس كننده ي حالت شناختي 

 
 
 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

بررسی پیامدهای مثبت سایبرلوفینگ در دانشگاه‌های شهرستان بابل

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

بررسی پیامدهای مثبت سایبرلوفینگ در دانشگاه‌های شهرستان بابل

 برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

بررسی پیامدهای مثبت سایبرلوفینگ در دانشگاه‌های شهرستان بابل

دسته‌ها: دسته اصلی