دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه : بررسی رابطه بین هوش فرهنگی با تعهد سازمانی در معلمان زن مقطع ابتدایی مدارس دولتی شهر مشهد

 
 

هشت هوش وجود دارد، و در یکی از آثار خود (1999) هوش روحانی[1]، و هوش وجودی (هستی گرایانه[2]) را نیز مطرح کرده است (سیف، 1390).

2-1-5  مفهوم فرهنگ

توجه انسان‌شناسان و جامعه‌شناسان و فلاسفه به فرهنگ و فرهنگ‌شناسى سبب ارائه تعاريف گوناگونى از اين مقوله مهم انسانى شده است، به‌نحوى که گفته مى‌شود تاکنون بيش از ۳۰۰ تعريف از فرهنگ ذکر شده است.  واژه ی فرهنگ از دو جزء “فر” و “هنگ” تشکيل شده است. “فر” به معنى نيروى معنوي، شکوه، عظمت، جلال و درخشندگى است.”هنگ” از ريشه اوستائى Thanga (سنگ) به معنى کشيدن، سنگيني، وزن، گروه و وقار مى‌باشد. معنى ترکيبى اين دو واژه بيرون کشيدن و بالا کشيدن است که منظور از آن بيرون کشيدن مجموع دانستنى‌ها و نيروها و استعدادهاى نهفته  افراد يک ملت براى پر بار کردن پديده‌ها و خلاقيت‌هاى ناشناخته ی آدمى است (محمودى، 1357).

تایلر[3]: همه ی آن دسته از عقاید و افکار که دربرگیرنده ی دانش، عقیده، هنر، اخلاق، قانون، عادات و هر قابلیت یا عادتی که بشر به عنوان عضوی از جامعه برای خود کسب کرده باشد، فرهنگ نام دارد (جعفری، 1378).

مالینفسکی[4]فرهنگ را اینچنین تعریف می کند: فرهنگ عبارت است از يك سيستم منظم اشياء و فعاليت‌ها و رفتارهايي كه هر جزء و عنصر آن در رسيدن به نتيجه واحد سهمي بر عهده دارد (روح‌الامینی، 1388).

به نظر پارسونز[5](1948) فرهنگ عبارت است از: سیستم های الگو شده یا سازمان یافته ای از نماد ها که تحت جهت گیری های کنش و اجزاء درونی شده ی  شخصیت افراد و الگو های نهادی شده ی سیستم اجتماعی در آید (معینی، 1374).

ماکس وبر[6]: فرهنگ از يک سلسله روش‌ها و زمينه‌ها متأثر است که آن روش‌ها و زمينه‌ها افراد جامعه را به هم مى‌پيوندند و در رفتار و کردار و روابط اجتماعى آنها منعکس مى‌شود.

[1] Spiritual Intelligence

[2] Existential Intelligence

[3] Edward Barnett Taylor

[4] Bronisław Malinowski

[5] Talcott Parsons

[6] Max Weber

 
 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

بررسی رابطه بین هوش فرهنگی با تعهد سازمانی در معلمان زن مقطع ابتدایی مدارس دولتی شهر مشهد

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

بررسی رابطه بین هوش فرهنگی با تعهد سازمانی در معلمان زن مقطع ابتدایی مدارس دولتی شهر مشهد

 برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

پایان نامه بررسی رابطه بین هوش فرهنگی با تعهد سازمانی در معلمان زن مقطع ابتدایی مدارس دولتی شهر مشهد در سال تحصیلی 94-1393

دسته‌ها: دسته اصلی