دانلود پایان نامه

از مهمترین عوامل سئو سایت، سرعت بارگذاری سایت است.

بررسی هایی که انجام شد نشان داد که 87 درصد کاربران از سرعت سایت به عنوان یکی از مهم ترین عوامل سئو یاد کردند. بنا براین می توان فهمید که تا چه اندازه میزان سرعت بارگذاری سایت مهم است.

طی نتایج تحقیقاتی که گوگل منتشر کرده است تاخیر 1 ثانیه در هنگام لود سایت میتواند تا 8 درصد موجب ریزش مشتریان سایت شودو در آماری وحشتناک تر مقدار 3 ثانیه دیرکرد در بارگذاری سایت میتواند 45 درصد از مشتریان شما را کاهش دهد! بنا بر این یک عامل بسیار مهم هست که اکثر وبمستران از آن غافل می شوند.

در این جا ابتدا به این موضوع میپردازیم که چه عواملی در سرعت بارگذاری سایت تاثیر دارند، سپس حیاتی بودن سرعت سایت را روشن خواهیم کرد و در انتها نیز به شما روش هایی را ارائه میدهیم که سرعت سایت خود را مورد ارزیابی قرار دهید.

فاکتورهای مهم در سرعت لود سایت:

1- عکس ها: تصاویر این قابلیت را دارند که حجم سایت شما را به شدت افزایش دهند که موجب کندی وبسایت شما می شوند. برای بهینه سازی تصاویر در سایت به این نکات توجه کنید:

همیشه پسوند های png و jpg به کار برید.

نرم افزار های کم کردن حجم همیشه دم دست خود داشته باشید.

2- افزونه هایی که استفاده نمیکنید و یا ضروری نیستند را حذف کنید.

3- در درج تبلیغات زیاده روی نکنید: زیرا که نوشته ها و عکس های تبلیغاتی نقش زیادی در کاهش سرعت سایت دارند.

4- بهینه سازی قالب: وقتی شما از یک قالب بهینه نشده استفاده کنید، در واقع خیانت بزرگی به سئو سایت خود کرده اید

5- پحش فیلم و موزیک نیز می تواند سرعت سایت شما را به شدت کاهش دهد که حتی المقدور از آن اجتناب کنید

حتما برایتان این سوال پیش آمده که سرعت لود سایت چگونه بر سئو سایت تاثیر دارد؟!

طی روندی که اصول سئو در این سال ها داشته است، به دست آوردن یک بک لینک مفید و مرتبط به یک عمل سخت تبدیل شده است. مصاحبه اخیر مدیرعامل بخش اداری مبارزه با اسپم شرکت گوگل (Matt Cutts)  عنوان شد که بعد از این عبارت SEO عملا مخفف Search Experience Optimization خواهد بود. که به معنی ارتقا تجربه توسط کابران می باشد. پس می توان نتیجه گرفت که بالا بردن سرعت بارگذاری سایت همراه با درج مطالب و محتوای مفید و ارزشمند یکی از بهترین راه ها برای کسب رصایت مشتریان است و حتما در آینده به مهمترین عامل بهینه سازی سایت قلمداد میشود.

کسانی که در زمینه بهینه سازی سایت فعالیت می کنند، اکثر انرژی خود را پای لینک های ورودی و خروجی، کلمات کلیدی، نقشه سایت و … میگذارند و از اهمیت سرعت سایت غافل میشوند.

از طرفی متخصصان برندسازی و بازاریابی شبکه ای فقط جنبه کارایی سایت شما رو مورد ارزیابی قرار میدهند. که سرعت سایت مهم ترین عامل آن است. پیشنهادات و نظرات ان افراد اکثرا حول محور افزایش فروش و دسترسی آسان به محتوا، میگردد. اما له نظر خود شما درآمدتان به تعداد کسانی که از سایت شما بازدید میکنند بستگی دارد یا به درصدی از بازدیدکنندگان که به مشتری تبدیل میشوند ؟!

سرعت سایت چه مقدار روی رتبه و ایندکس سایت تاثیر دارد؟

خود شما نیز وقتی با سرعت پایین یک وبسایت مواجه شوید به شدت حس نارضایتی شما را برمی انگیزد. و سریع از سایت خارج میشوید. گوگل این موضوع را میفهمد! و در نتیجه رنکینگ سایت را کاهش میدهد. پس اگر بگوییم سرعت سایت مستقیما بر روی افزایش رتبه سایت دارد، پر بیراه نگفتیم.

از سویی سرعت مطلوب سایت برای ایندکس شدن صفحات نیز تاثیر بسزایی دارد. زیرا که گوگل یک زمان محدودی را برای ربات های زحمتکش خود که وظیفه ایندکس کردن سایت را دارند، در نظر میگیرد.

در مجموع اینطور میشود بیان کرد که هرچقدر سرعت سایت بیشتر شود ربات ها می توانند در آن زمان صفحات بیشتری را بررسی کنند و در نتیجه صفحات بیشتری ایندکس میشوند.

وقتی که گوگل نتواند به همه صفحات داخل یک سایت دسترسی داشته باشد مجبور است تا زمان زیادی را اختصاص دهد تا بتواند جست و جوی خود را کامل کند. از آن جایی که هدف گوگل این است که به خواسته کاربران در سریعتیرین زمان ممکن پاسخ دهد، از ادامه جست و جوی سایت صرفنظر میکند و به سایت دیگری سرک میکشد، در نتیجه رقیب شما در رنکینگ گوگل از شما پیشی میگیرد!

حتما تا به حال به چشمتان خورده است وقتیکه در گوگل مطلبی را جست و جو میکنید، در نتایج چندین صفحه فقط از تنها یک سایت مشاهده میکنید، دلیلش این است که آن سایت سرعت بالایی دارد که گوگل توانسته است در مدت زمان کمی صفحات زیادی را ایندکس کند.

چند ابزار کاربردی برای تحلیل و ارتقا سرعت سایت:

شما میتوانید فایل کامل این آموزش را در اینجا دانلود کنید

منبع نوشته