دانلود پایان نامه

بهینه سازی سایت چیست

سئو فارسی: زمانی که شما در یک موتور جستجو به دنبال یک موضوع خاص می گردید حتما متوجه این موضوع شده اید که برخی از وب سایتها دارای رتبه های بالاتری می باشند و در صفحات اولیه نمایش داده می شوند و این یعنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو جالب هستند.

بهینه سازی صفحات وب این است که شما در نتایج یک موتور جستجوی بیشترین امتیاز را داشته باشید.

سئو را می‌توان مجموعه‌ای از روش‌ها برای تغییر استراتژیک وب سایت‌ها دانست. این فرآیند به بیان مهمترین عوامل مرتبط صفحه و افزایش اهمیت آن در صفحه نتایج جستجو، می‌پردازد.

برتر بودن در نتایج جستجو مشتری های زیادی را به دیدار از وب سایت شما دعوت می کند.

برای آنکه یک وب سایت در صفحه اول گوگل قرار بگیرد ابتدا می بایست وب سایت برای موتورهای جستجوگر بهینه سازی شود. این بهینه سازی به دو قسمت کلی تقسیم می شود. بهینه سازی داخلی سایت و بهینه سازی خارجی سایت

رسیدن به صفحه اول گوگل کار ساده ای نیست و شما حتما میبایست از مشاوران مناسب کمک بگیرید، همچنین میزان سختی و آسانی کلمات کلیدی مرتبط با یک وب سایت و سطح رقابت موجود در آن ها باید توسط کارشناسان سئو مشخص شود.

نکته مهم در بهینه سازی یک سایت صبر است، سئو یک پروسه زمان بر می باشد و رتبه یک سایت را نمی توان در طول یک شب، به صفحه اول گوگل رساند.

سئو چیست؟

چرا تا این اندازه برای وبمستر ها اهمیت دارد؟ در این مقاله می خواهیم با هم اهمیت موضوع سئو را بررسی کنیم. ابتدا ببینیم کلمه seo از کجا آمده است. کلمه سئو مخفف عبارت Search Engine Optimization  می باشد که به معنای بهینه سازی موتور جستجو است. امروزه با توجه به گسترش اینترنت و دنیای دیجیتال استفاده از اینترنت و خرید و فروش در دنیای مجازی چندین برابر شده است. در این زمان است که شاید بالغ بر 90 درصد از فروشندگان و تولید کنندگان از شناسنامه اینترنتی برای معرفی خود و کالا های شان استفاده میکنند. مردم نیز به استفاده از خدمات به صورت اینترنتی خود را وفق داده اند.

برای داشتن شناسنامه اینترنتی و معرفی خود در دنیای اینترنت افراد نیاز به طراحی سایت دارند. اما این پایان کار نیست. تنها داشتن یک وب سایت حتی با بهترین کیفیت و ظاهری کاملا مناسب در دنیای اینترنت، فروش بالا و معرفی به بهترین حالت میسر نخواهد بود. مگر اینکه سایت خود را بهینه نمایید. پروسه بهینه سازی سایت بعد از طراحی سایت صورت می گیرد. به این معنا که شما سایت خود را برای موتور های جستجو بهینه می کنید تا در صورت جستجوی کلمه ای در موتور های جستجو سایت شما جزو پیشنهاد های برتر قرار گیرد که در این صورت مشتری وارد سایت شما خواهد شد و به همین ترتیب فروش شما بالا میرود. این کار را سئو و بهینه سازی سایت می گویند.

سئوسایت را می توان در حقیقت مجموعه از روش ها و استراتژی ها برای مدیریت و ارتقا پله ای رنک وب سایت ها دانست. معرفی خدمات و محصولات و تولیدات سایت ها به موتور های جستجو امری است بسیار مهم که تنها با یک سئو مناسب امکان پذیر خواهد بود. سئو سایت را نمی توان یک الگوریتم و فرآیندی ساده تصور کرد. چرا که این علم نیاز به بروز بودن و داشتن مهارت و دانش بالا و از همه مهم تر نیازمند به صبر و حوصله است. و کمتر کسی بخصوص در کشور ما توانایی انجام این پروسه را دارد. سئو سایت پروسه ای زمان بر است و نمی توان برای آن زمان مشخصی را در نظر گرفت و می توان اذعان داشت که زمان مشاهده نتایج آن کاملا غیر قابل پیش بینی خواهد بود. البته کمک گرفتن از یک سئوکار حرفه ای نیز می تواند تا حد بالایی به دریافت نتایج حرفه ای و مناسب کمک کند.

بهینه سازی سایت یا سئو چیست ؟ 

بهینه سازی سایت یا همان سئو به استانداردسازی سایت جهت دسترسی راحت تر موتورهای جستجو به سایت شما گفته می شود.

سئو یا SEO به اختصار از سه کلمه (Search Engine Optimization) به معنای بهینه سازی موتورهای چستجو برگرفته شده است.

 

در حال حاضر سئو در میان مخاطبن وب سایت ، از طراحی سایت نیز اهمیت بیشتری پیدا کرده است تا آنجا که بسیاری حاضرند مبالغ سنگینی در خصوص سئو پرداخت نمایند.

پیاده سازی استانداردهای سئو به موتورهای جستجو کمک می کند تا مطالب شما را به سرعت در بانک خود ذخیره کرده و آنرا در اختیار متقاضیان یا کاربران اینترنتی قراردهند.

 

ضرورت بهینه سازی سایت: 

بسیار مشاهده شده است وب سایتی طراحی و پیاده سازی می شود اما بازدید لازم را از سوی مخاطبان ما ندارد . اینجاست که ضرورت بهینه سازی سایت یا بهینه سازی  موتور های جستجو – به میان می آید.

 

به طور خلاصه بهینه سازی وب سایت چیست؟

بهینه سازی سایت به مجموعه تکنیک ها و مهارت هایی که به یک سایت اجازه می دهد ترافیک و بازدید کننده های بیشتری از موتور های جستجو جذب کند اطلاق می گردد.

 

موتورهای جستجو:

وب سایت هایی هستند که از طریق آنها مطالب ، فایلهای مورد نیاز خود را جستجو می کنیم. ازجمله موتورهای جستجو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

Google, Bing , Yahoo, Ask,Exalead, GigaBlast, Mozdex ….

که در ایران موتور جستجوی گوگل طرفدار بیشتری دارد.

 

مراحل بهینه سازی (سئو) سایت شما در پارسیان:

1- بررسی و تحلیل فعالیت شما در سایت

2- بررسی و تحلیل نیاز مخاطبان شما از طریق وب

3- تهیه کلمات کلیدی عمومی و تخصصی مورد نیاز مخاطبان شما

4- بررسی و تحلیل رقبای شما در فضای وب

5- تمرکز بر کلمات کلیدی پرطرفدار

6- تحلیل بازخورد گلمات کلیدی بکار رفته در سایت با توجه به میزان بازدید

7- تقویت کلمات کلیدی پربازدید و اصلاح یا حذف کمات کلیدی کم بازدید