دانلود پایان نامه

سئو سايت در موتور جستجو (به انگليسي: ‎Search engine optimization (SEO)‎) که در فارسي به آن سئو گفته مي‌شود عملياتي است که براي بهبود وب سايت شما در صفحه نتايج موتورهاي جستجو ميباشد .

اين يکي از روش‌هاي اصلي بازاريابي اينترنتي ميباشد .بازديد کننده سايت ها بيشتري از طريق موتورهاي جستجو به دست مي‌آورند.که سئو سایت يا همان بهينه سازي وب سايت براي وبمسترها يکي از عوامل مهم و حياتي بدست اوردن کاربران جديد از موتورهاي جستجو و بخصوص گوگل مي باشد.

سئو

سئو سايت در موتور جستجو (به انگليسي: ‎Search engine optimization (SEO)‎) که در فارسي به آن سئو گفته مي‌شود عملياتي است که براي بهبود وب سايت شما در صفحه نتايج موتورهاي جستجو ميباشد .

اين يکي از روش‌هاي اصلي بازاريابي اينترنتي ميباشد .بازديد کننده سايت ها بيشتري از طريق موتورهاي جستجو به دست مي‌آورند.که سئو سایت يا همان بهينه سازي وب سايت براي وبمسترها يکي از عوامل مهم و حياتي بدست اوردن کاربران جديد از موتورهاي جستجو و بخصوص گوگل مي باشد.

 

دلايل نیاز سایت به سئو :

یک سایت در و.اقع یک کاتالوگ آنلاین است و هر کاتالوگی برای این چاپ میشود که محصولات و خدماتی را به مشتری معرفی کند . طراحی سایت و راه اندازی سایت در واقع فرایند چاپ کاتالوگ است و سئو را میتوان متناظر دانست با فرایندی بنام پرزنت کردن یا ارائه کاتالوگ به مشتریان توسط بازاریابان که در دنیای دیجیتال و با فرایند سئو سایت این شما و بازاریابانتان نیستید که به سراغ مشتری میروید بلکه با ایستادن در محل تردد و رجوع مشتریان این آنها هستند که به سراغ کاتالوگ زیبای شما می آیند.

از سئو سایت چه چیزهایی عاید شما میشود؟

سئوال بزرگ در واقع همین است که با هزینه کردن و اجرای فرایند سئو سایت چه چیزی عایدم میشود؟

  • ترافيک هدفمند

  • بازاريابي اينترنتي

  • افزايش پيج رنک

  • پيشي گرفتن از رقيب ها

سئو وب سایت

سئو وب سايت امروزه به علم تبديل شده است. يکي از مهترين پارامترهاي موجود در طراحي سايت ارتباط سايت با موتورهاي جستجو گر اينترنت و گوگل رنکينگ بالا مي باشد.

اگر سايت شما در موتورهاي جستجو گر اينترنت رتبه بالايي نداشته باشد کاربران نمي توانند سايت شما را پيدا کرده و از خدمات شما استفاده کنند. لذا ما بر اساس آخرين تکنيکهاي بهينه سازي سايت و الگوريتم موتورهاي جستجوگر اينترنت و با توجه به آناليزهاي انجام شده نسبت به تغيير مطالب و شيوه هاي طراحي وب سايت شما اقدام کرده و پس از 4 الي 8 ماه شما را در صفحات اول Google و ديگر موتورهاي جستجو گر معروف اينترنت قرار خواهيم داد.

سئو کردن صفحات وب گام نخست پروسه بازاریابی و برندینگ در دنیای دیجیتال

فرق نميکند که يک تازه وارد به دنياي بازاريابي آنلاين هستيد يا يک حرفه اي، اين سوالات ممکن است در هر حالي شما را به فکر وادارد. اين اتفاق هميشه به خاطر کم کاري و يا ندانستن نيست بلکه يک اشتباه ساده و قابل جبران در قدم برداشتن فرد به سمت بازاريابي است.

سئو سایت

دنیایی از تغییر را سئو سایت میتواند به بیزنس شما بیاورد:

دنیایی از تغییر را فقط کلمه سئو اگر بدرستی بر روی یک سایت انجام شود در یک بیزنس ایجاد کند .امروزه موتورهای جستجوگر مانند گوگل، یاهو و بینگ (مایکروسافت) به عنوان دروازه‌های اینترنت مطرح هستند و بسیاری از افراد گشت و گذار خود را در وب از این سایت‌ها شروع می‌کنند. با توجه به تعداد زیاد صفحات وب و تنوع وب سایت‌ها، استفاده از این نوع جستجوگرها برای یافتن سایت حاوی اطلاعات مورد نظر شما یا ارائه دهنده‌ی خدماتی که دنبال آن می‌گردید ضروری است. 

سئو سازی

سئو سازی وب سايت ، مکان حضور هر شخص يا شرکت در شبکه اينترنت است. يک وب سايت مي تواند علاوه بر ايجاد ارتباط و معرفي دارنده سايت ، امکان اطلاع رساني بروز، بازاريابي و معرفي بين المللي را نيز فراهم آورد. کافي نت باران با اين رويکرد ، سئو سازی , طراحي و اجراي سايتهاي اينترنتي ( طراحي سايت، طراحي وب ) را بعنوان يکي از فعاليتهاي خود، در نظر گرفته است.

چنانچه شما علاقه مند هستيد که سايت شما توسط طراحان ما تهيه و طراحي شود مي توانيد با ذکر موارد زير با ما تماس حاصل نماييد و چون معمولاً هزينه طراحي فقط يک بار پرداخت مي شود چنانچه با پرداخت هزينه بيشتر صاحب سايتي امن ، زيبا و جذاب شويد ارزش بيشتري خواهد داشت.

گام های اولیه سئو سازی سایت

در سئو سازی سایت باید از کجا شروع کنیم : آیا میتوانیم در مدت کوتاهی یاد بگیریم؟

آیا استانداردی برای شناسایی کیفیت کاری کارشناسان شئو سازی سایت وجود دارد؟

1- مشخص کردن دقيق امکاناتي که مي خواهيد در سايتتان ارائه شود.
2- ذکر رنگ هايي که بايد در سايت شما به کارگيري شود.
3- چنانچه نياز به لوگو ، بنر و … هم داريد اين مورد را قيد بفرماييد.
4- چنانچه براي شما مقدور است سعي کنيد نماي کلي سايت را رسم کرده و هر قسمت را به تفکيک مشخص نماييد و طرح کلي را ارسال نماييد.

بدون سایت هم میتوان سئو سازی کرد؟

فرایند سئو سازی بر روی محتوای خاصی در یک فضای قابل دید برای عموم در اینترنت اجرا میشود که میتوانند هر فضایی مانند وبلاگ , صفحات اجتماعی و .. را هم شامل شود .

آری میتوانید یک صفحه اجتماعی مثلا اینستاگرام , فیسبوک یا توییترتان را سئو سازی کنید.

پس از ارسال موارد فوق، هزينه تخمين زده و به شما اعلام مي گردد، بديهي است پس از اعلام هزينه طراحي هرگونه تغيير در موارد ارسال شده باعث تغيير در هزينه طراحي خواهد شد.

سئو:

هر آنچه تا اینجا نوشته ایم و با کلمات مختلف بازی کرده ایم صرفا در جهت معرفی همین مبحث میباشد که با عنوان انگلیسی Seo  و با عنوان فارسی سئو شناخته میشود.

سئو:

هر آنچه تا اینجا نوشته ایم و با کلمات مختلف بازی کرده ایم صرفا در جهت معرفی همین مبحث میباشد که با عنوان انگلیسی Seo  و با عنوان فارسی سئو شناخته میشود.

ليست زير تنها بخشي از خدمات تخصصي سئو مي باشد که توسط کارشناسان ما ارائه ميشود:

– شناخت اهداف و طرح هاي مديران سازمان
– شناسايي مخاطبان سايت
– بررسي عملکرد سايت هاي مشابه داخلي و خارجي
– برگزاري جلسات حضوري متخصصان با کار فرمايان
– گزينش اطلاعات بر اساس نياز مخاطب
– طراحي ساختار اطلاعاتي سايت
– به کارگيري هنر گرافيک کامپيوتري
– ايجاد تطبيق ميان نوع طراحي با موضوع سايت
– به کار گيري سبکهاي خاص و متفاوت
– هماهنگي با متدهاي روز
– استفاده از تکنيک‌هاي روانشناسي رنگ
– به کار گيري انيميشن در صفحات وب
– پيشنهاد قالب گرافيکي سايت
– ارائه ساختار نهايي سايت

پشتیبانی از سایتهای سئو شده:

– پشتيباني سايت هاي طراحي و سئو شده
– نگهداري سايت و اختصاص فضا و نام دامنه
– کمک به اضافه شدن بخش هاي جديد به سايت

 

                                    برای دانلود متن کامل پایان نامه ها اینجا کلیک کنید                           

– کمک در بروز رساندن اطلاعات در سايت

یک تعریف عامیانه از سئو

سئو مانند یک رقابت کنکور است. وقتی دانش آموزان خودشان را برای کنکور آماده میکنند متناسب با توانایی ها و داشته هایشان اقدام به تدوین استراتژی و برنامه ریزی برای مطالعه میکنند . مثلا دانش آموزی که در درس عربی ضعیف است و در کنکور ریاضی قرار است شرکت کند بر حسب اهمیت پایین و ضریب کم این درس ممکن است قید وقت گذاشتن و مطالعه کردن عربی را بزند و اقدام به مطالعه و اختصاص زمان بیشتر برای دروسی مانند ریاضی و فیزیک کند.

آیا سئو به معنای اجرای دقیق الگوریتم گوگل است؟

آری دقیقا سئو سایت چنین پروسه ای است .  یعنی اگر برای اینکه در کلمه مورد رقابت شما بخواهید به صفحه اول برسید نیاز است تا مجموعه ای از پارامترها را روی سایتتان اعمال کنید و فعالیت های هدفمند خاصی را اجرایی کنید . این بدین معنی نیست که شما حتما باید همه پارامترهای مورد نظر گوگل را مو به مو اجرا کنید و اساسا اینکار در عمل نشدنی به نظر میرسد . بجای اینکار متناسب با شرایط و داشته هایتان پارامترهای موجود در الگوریتم های رتبه بندی گوگل را بررسی میکنید و برخی از آنها را کلا ندید گرفته و اجرایی نمیکنید و در عوض زمان لازم برای آن کار را برای تقویت پارامتر دیگری بکار میگیرید.

هر آنچه که در سئو اهمیت دارند:

آیتم های زیادی هستند که با لحاظ کردن بخشی از آنها روی یک سایت متناسب با ضریب سختی کلیدواژه ها به نتیجه مطلوب که حضور در جایگاه های بالای نتایج جستجو هستند رسید .

برخی از مهمترین پارامترها و آنچه که در سئو سایت اهمیت دارند را لیستوار ملاحظه میکنید.

عمر دامنه چقدر اهمیت دارد؟

 

 

عمر و قدمت دامنه اهمیت بسیار ویژه ای در نتیجه گیری دارد. یک سایت 10 ساله با لحاظ کردن یک دهم آیتم های سئو شانص به مراتب بالاتری از یک سایت یکساله با لجاظ 90درصد پارامترهای سئو برای موفقیت و حضور در جایگاه برتر دارد.

عمر دامنه سایت شما چقدر است و چقدر شانس موفقیت در سئو و ارتقاء سایت در گوگل دارید؟

عمر دامنه : 10 سال  و به بالا         عالی

عمر دامنه 5 تا 10 سال   خیلی خوب

عمر دامنه 2 تا 5 سال خوب

عمر دامنه 1 تا 2 سال متوسط

عمر دامنه زیر یکسال ضعیف

نحوه کارکرد و سابقه کاری سایت

سابقه کاری سایت منظور نحوه فعالیت سایت در طول عمر دامنه میباشد .

آیا سایت در طول فعالیت یکنواخت کار کرده است ؟

آیا سایت در طول فعالیت خود تغییر کلی موضوع فعالیت داشته است؟

پاسخ هر یک از این قبیل سئوالات تعیین کنند شرایط رقابت پذیری فعلی دامنه هستند.

هاست و cms  سایت چه اهمیتی در سئو وب دارند؟

سیستم مدیریت محتوای سایت یا cms بصورت یک قانون نانوشته تا حدی روی سئو و شرایط رقابت پذیری وب سایت تاثیر میگذارد. ولی حتی با بدترین cms هم سئوکار میتواند با گرفتن باگ ها و مشکلات ساختاری راه خود را به جلو پیدا کند .

سرعت هاست و سرور چه میزان روی سئو و شرایط رقابت پذیری وب موثر است؟

سرعت پاسخگویی هاست :  مثلا سرعت ریسپانس 3 ثانیه برای یک سرور خیلی بد بوده و حداکثر سرعت واکنش هاست 1.2 ثانیه توصیه شده است

هاست یا سرور سایت باید با ابزارهای بیشتری تست شود و اگر در رشد سایت اختلال ایجاد کند احتمالا باید هاست عوض شود.

آنچه که باعث افزایش سیگنال برندینگ سایت شده و میزان اهمیتشان در سئو سازی

سیگنال برندینگ به مجموعه سیگنال هایی اطلاق میشوند که از رفتار کاربران و میزان بحث و گفتگو در مورد یک دامنه در شبکه های اجتماعی و البته موتورهای جستجو به دست گوگل میرسد.

این پارامتر هر روز اهمیت بیشتری در سئو سازی سایت پیدا میکند که توصیه میشود مقاله مرتبط با این موضوع را در وبسایت ما مطالعه کنید.

مثلا سیگنال برندینگ :  تقریبا 0   خیلی ضعیف  ( در شبکه های اجتماعی هیچ گونه فعالیت مشخصی برای سایت انجام نشده است)

و اما : محتوای وب سایت و رابطه خویشاوندی با سئو

بدون تردید همچنان محتوا پادشاه است و این پارامتر است که تعیین میکند چند چندیم . شاید از نیمه 2016 تا کنون اندکی بار سئو سایت از روی دوش محتوا کمتر شده و به همان اندازه بر روی دوش سیگنال برندینگ منتقل شده است . ولی باز با اختلاف فاهشی فقط و تنها فقط با محتوای خوب و البته ساختاری که اجازه خزش رباط و خوانده شدن محتوا از سوی موتورهای جستجو را بدهد در خیلی از کلمات متوسط و به پایین میتوان به صفحه اول و نتایج بالای گوگل رسید.

محتوا باید چگونه سئو شود؟

در کلیدواژه هایی با رقابت متوسط فقط محتوای خوب و کافی اگر با سئو کردن مناسب یا به عبارتی تگ بندی و انتخاب تیتر های مناسب همراه باشد متضمن موفقیت شما خوهد بود بدون تردید.

و اینکه محتوا باید چگونه سئو شود بحث تکنیکی بوده و تلفیقی از کسب آموزش و تجربه لازم است تا بتوانید متناسب با الگوریتم روز گوگل محتوای سایت را سئو کنید.

محتوای صفحه اول سایت چگونه نگارش شود؟

هر سایت صفحه اول به مراتب قویتری از صفحات پایه 2 و 3 و… خود دارد و بهتر است سخت ترین کلیدواژه هایتان را برای صفحه اول بگذارید و تا جایی که امکان پذیر است جا برای نگارش محتوای خوب در صفحه اول سایت بگذارید.

انتخاب لندینگ پیج های مناسب و نحوه  سئو و محتوا گذاری آنها

قطعا یک سایت پویا سایتی است که علاوه بر هوم پیج سایر صفحاتش هم بار مناسبی را در زمینه جذب بازدید کننده به سایت به دوش بکشند. از همین روی انتخاب لندینگ پیج مناسب برای هر کلیدواژه و ایجاد محتوای مناسب و سئو کردن آن تاثیر بسزایی در افزایش بازدید و اعتبار سایت شما در دراز مدت خواهد داشت.

برای سئو کلیدواژه های شما احتمالا لندینگ پیج ها را در صفحات داخلی خواهید داشت .

داشتن نگاه مدرن و دراز مدت در رابطه بین سئو و استراتژی لینک بیلدینگ

استراتژی بک لینک سازی یا لینک بیلدینگ یک راهکار هوشمندانه است برای تضمین جایگاه و موفقیت که بسان شمشیری دولبه و پشت بامی دو طرف باز است که براحتی با افراط و تفریط و عدم داشتن استراتژی بلندمدت دست خودتان را خواهید برید .

اینجاست که باید دراز مدت نگاه کرد و برای طی کردن راه چندین ساله در یکماه اقدام نشود . و بهخ مفهوم استراتژی باید بیشتر و بیشتر دقت شود .

سایتهای موفق هر یک لینک های زیادی پشتوانه خود دارند ولی فکر نکنید یکماهه 2000 بک لینک گرفته اند . بلکه 10 ساله به اینجا رسیده اند و حرکت لاک پشتوار آنها در لینک بیلدینگ امروز باعث ایجاد رابطه ای پایدار در بین سئو سایت و لینک های پشتوانه دامنه شده است.

اتوریتی دامنه هم در سئو تاثیر دارد؟

اتوریتی یک پارامتر سنجش قدرت دامنه هاست که بر حسب لینک هایی که پشتوانه سایت و دامنه هستند از طرف سایت موز داده میشود . و دقیقا مطابق آنچه عرض شد بستگی به نحوه لینک سازی برای دامنه دارد. تا بتوانیم در مورد میزان تاثیرش در سئو اظهار نظر کنیم.

نتیجه گیری:

نتیجه گیری : بعضی پارامترهای موثر برای نتیجه گیری و ارتقاء سایت در نتایج گوگل در طول یک برحه زمانی کوتاه قابل تغییر و بهبود هستند ولی برخی پارامترها مانند عمر دامنه و سیگنال برندینگ نیازمند زمان بسیار بیشتری هستند.

سئو سایت:

برای هر کدام از کلیدواژه‌های جستجو، ممکن است چیزی بین صدها هزار تا ملیون‌ها آدرس اینترنتی در نتایج برگردانده شود؛ سئو سایت باعث ارتقاء سایت در نتایج جستجو میشود . اما اغلب کاربران به نتایج ارائه شده در صفحه اول اکتفا می‌کنند، لذا سایت‌هایی که در صفحه‌ی دوم به بعد آدرس آن‌ها ظاهر می‌شود، عملاً شانس بسیار کم‌تری برای جلب مخاطب خواهند داشت – مخاطبینی که مشتریان بالقوه‌ی شما هستند ولی سایت‌های شرکت‌های رقیب هدایت خواهند شد.

سئو سایت سرمایه گذاری است یا هزینه ای برای تبلیغ؟

به همین دلیل است که بهبود وضعیت رتبه‌بندی شما نزد موتورهای جستجو از طریق سئو سایت کار پر اهمیتی است وقطعاً سرمایه‌ گذاری پر سودی خواهد بود. و نمیتوان آن را با سایر هزینه های تبلیغی در یک سطح و رتبه دسته بندی کرد.

در شرکت میهن سئو به چند طریق اعتبار شما نزد موتورهای جستجو و همچنین عمومیت سایت شما را بهبود می‌بخشیم:

  • سئو استاندارد وب سایت

سئو سایت برای موتورهای جستجو و کنسرسیوم جهانی وب (http://w3.org) استانداردهایی تعیین کرده­ اند که رعایت آن­ها موجب نمایه ­گذاری تمام محتوای سئو وب سایت شما خواهد بود. به این ترتیب، تمام متون و سئو وب سایت قابل جستجو باشند. ترتیب منوها و رعایت اصول