دانلود پایان نامه

بهینه سازی وبسایت

بارها شاهد آن بودیم که برخی افراد حقیقی و حقوقی اقدام به راه ندازی وب سایت های کثیری نموده اند اما برخلاف هزینه مالی و زمانی برای این وب سایت ها برگشتی مناسب،  با اهداف از قبل تعریف شده را ندارند براستی دلیل آن چیست؟

چرا شما به سئو نیاز دارد؟

 

خوب است بدانیم داشتن یک وب سایت اولین گام برای ورود به دنیای مجازی و ایجاد کسب کار جدید است و باید پروسه های مناسب دیگری را در دستور کار قرار دهیم این پروسه ها شامل بهینه سازی وب سایت، پشتیبانی دائم، تبلیغات و بازاریابی اینترنتی بعد از طراحی سایت می باشد تا به نتیجه دلخواه و اهداف مورد نظر دست یابیم.

سئو چیست؟

به بهبود فاکتورهای داخلی و خارجی یک وب سایت به منظور افزایش ترافیک از طریق موتورهای جستجوگر را سئو (SEO) می گویند. در اغلب موارد راه موفقیت یک وب سایت را بهینه سازی وب سایت تضمین خواهد کرد، زیرا در حوزه بازاریابی اینترنتی (Internet Marketing) سایت های موفق ترند که برای موتورهای جستجو بهتر بهینه سازی شده باشند تا رتبه (Ranking) و امتیاز بیشتری را در موتورهای جستجوگر کسب کنند.

آیا می دانید از حدود 2 میلیارد کاربر اینترنت در جهان وجود دارد که 74درصد آنها از موتورهای جستجو برای یافتن وب سایتهای جدید و مطالب مورد نظر خود استفاده می کنند؟!

آیا می دانید پر بیننده ترین سایتها در کشور ایران گوگل و یاهو می باشند؟!

حال سهم  ما از این موتورهای جستجوگر چقدر است؟

تیم تخصصی و با تجربه ی رنک بازار با دارا بودن تجربه کافی و تخصص لازم در این زمینه آماده ارائه خدمات سئو , بازاریابی اینترنتی, طراحی سایت و آموزش سئو به کاربران عزیز می باشد.

مرور اجمالی بر سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه و تفاوت این دو نوع از سئو

  سئو کلاه سفید سئو کلاه سیاه
تعریف سئو کلاه سفید از تکنیک‌ ها و روش‌های بهبود رتبه‌ بندی موتور جستجو استفاده می‌کند که در مورد غضب موتور های جستجو قرار نگیرند مثل پنالتی سایت ( عمد تا گوگل ) طبق راهنمای گوگل . سئو کلاه سیاه از نقاط ضعف در الگوریتم های موتور جستجو استفاده می‌کند تا رتبه‌ بندی بالایی برای یک وب سایت داشته باشد . چنین تکنیک‌ هایی و روش‌هایی در تضاد مستقیم با دستورالعمل‌های موتور جستجو هستند
 سطح پایداری کلی مطالب سایت  بالا  بسیار پایین ( در صورتی که شما از آن‌هایی هستید که موتور های جستجو وظیفه پاک کردن مطالبتون رو دارن از این روش استفاده کنید )
 تکنیک های سئو  برخی از تکنیک‌ های سئو کلاه سفید عبارتند از : توسعه محتوای با کیفیت بالا ، بهینه‌سازی HTML وب سایت و بازسازی آن ، دریافت بک لینک پشتیبانی شده با کیفیت بالا ( لینک فالو ) و تحقیقات دستی .  تکنیک‌های سئو کلاه سیاه شامل : اسپم ، پر کردن کلمات کلیدی ، کلمات پنهانی ، و لینک‌ های پنهان
 انتظار چه چیزی را داشته باشید  رشد تدریجی , تدریجی اما پایدار در رتبه‌ بندی‌ ها   رشد سریع ، غیرقابل‌پیش‌بینی و کوتاه‌مدت در رتبه‌ بندی‌ ها

 

با این حال ، کار بسیاری از شرکت‌ های بهینه‌ سازی سایت برای موتور های جستجو در یک ناحیه خاکستری ( سئو خاکستری ) یا سئو ترکیبی ، انجام میگردد . که معمولا طراح سایت یا فشار از جانب مشتریان به منظور ارائه نتایج بهتر آگاهانه یا غیر آگاهانه انجام میگردد و این شرکت‌ های بهینه‌ سازی وب سایت سعی می‌کنند با استفاده از تکنیک‌ هایی که به طور کامل آن را انجام نمیدهند بهینه سازی سایت را انجام دهند .

چرا SEO مهم است؟!

چرا بهینه سازی برای موتورهای جستجو مفید می باشد. موارد ذیل برخی از دلایل این موضوع می باشند: برتر بودن در نتایج جستجو مشتری های زیادی را به دیدار از وب سایت شما دعوت می کند. ۸۷ در صد تمام بینندگان شما از یک صفحه یک وضعیت دارند. ۹۱ در صد از کاربران اینترنت از موتورهای جستجو استفاده می کنند. طبق آخرین تحقیقات بیش از ۱۵۰ میلیون جستجو در روز در کشور ایران انجام می گیرد. ۷۳ در صد معاملات آنلاین به وسیله موتورهای جستجو آغاز می شود. ۵.۳ بیلیون از وب سایت با هم بر سر رقابت پول هستند، اما واقعیت این این است که فقط کسرهای از یک درصد به صفحه اول می رسند.

◄چه کسانی به SEO احتیاج دارند؟

هر وب سایتی که به سوی تجارت و بازرگانی حرکت می کند، باید صفحات وب خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کند. هدف نهایی یک وب سایت جلب کاربران اینترنتی می باشد، و مطالعات نشان داده است که پهنه عظیمی از کابران اینترنتی وب سایت ها را در موتورهای جستجوی پیدا کرده اند. اگر شرکت شما نظر به ساخت یک وب سایت جدید و یا به روز کردن وب سایت قدیمی خود را دارد باید توجه داشته باشید که برای پیشرفت باید SEO را در الویت قرار دهید. به خاطر داشته باشید که SEO شما را به مسابقه بزرگ می برد و شما را در بازار معرفی میکند.