دانلود پایان نامه

سئو چیست :

این که بخواهم به  طور کلی بگویم سئو سایت چیست کمی مشکل است چرا که هر فردی با توجه به نیازی که دارد ممکن است از تعریف سئو سایت یک برداشت را داشته باشد اما به طور کلی این که سئو سایت چیست یا بهینه سازی سایت چیست را میتوان این گونه بیان نمود سئو مخفف  Search Engine Optimization  که به اختصار آن را  SEO می نامند و اشاره به مجموعه ای از فعالیت های برای بهبود رتبه سایت می باشد فاکتورهایی برای بهینه سازی سایت از طریق گوگل وجود دارد که شما در صورت استفاده حداکثر و درست این فاکتورهای میتوانید با بهبود رتبه در گوگل و افزایش بازدید وب سایت همراه شوید.

در کنار تعریف سئو سایت چیست باید به این نکته نیز اشاره کنم که  این فعالیت توسط یک شرکت سئو یا یک فرد به اسم سئو کار انجام می گیرد شرکت سئو معمولا از چندین فرد برای بهینه سازی سایت شما در گوگل استفاده می کند مانند محتوا نویس ، گرافیست ،برنامه نویس و….

سئو کار معمولا سئو سایت شما را به دو صورت انجام می دهند :

سئو داخلی –سئو خارجی
در سئو داخلی شرکت سئو کار برای افزایش بازدید وب سایت شما  از فاکتورهای داخلی استفاده میکند به عبارت دیگر با استفاده از فعالیت های که در محتوا ، برنامه نویسی می باشد سئو کار سعی می کند بهبود رتبه وب سایت شما را انجام دهد از مهمترین روش های برای سئو داخلی می توان به فعالیت های از قبیل ایجاد محتوا ، ایجاد لینک داخلی و… اشاره کرد
سئو خارجی این نوع از سئو و بهینه سازی سایت مرتبط با فعالیت های می باشد که در خارج از سایت انجام میگیرد به عبارت دیگر شرکت سئو با انجام یکسری از فعالیت های بیرونی مانند ایجاد بکلینک ، ثبت سایت شما در موتورهای جستجوگر سعی بر آن دارد تا  بهبود رتبه  سایت شما در موتورهای جستجوگر را انجام دهد .

شرکت سئو  به دو صورت ممکن است بهینه سازی سایت شما برای موتورهای جستجوگر را انجام دهد :

سئو کلاه سفید – سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سفید همان روشی می باشد که به صورت طبیعی برای بهبود رتبه سایت استفاده می شود این روش نیازمند زمانی بیش از شش ماه می باشد همچنین شما برای کشب رتبه های برتر گوگل نیازمند فعالیت مستمر می باشد شرکت سئو معمولا برای سئو کلاه سفید از روش های دور زدن استفاده نمی کند و سعی می کند براساس فاکتورهای تعیین شده توسط گوگل بهبود رتبه سایت شما را انجام دهد   سئو کلاه سیاه روشی می باشد که معمولا توسط برخی از افراد سئو کار انجام میگیرد آنها با استفاده از یکسری از ترفندها سعی به جذب مشتری می کنند مانند سئو تضمینی ، دست یابی به  رتبه  اول گوگل و….. شاید برخی از کلمات و قول هایی که می دهند درست باشد اما  گوگل قابل پیشبینی نمی باشد و دائما در حال تغییر می باش پس سئو تضمینی وجود ندارد این افراد معمولا از روش های غیر طبیعی مانند بکلینک انبوه ، خرید بازدید سایت و…. سعی به  بهبود رتبه سایت شما و دریافت رتبه در زمان اندک می کنند.

هدف از سئو سایت چیست :

همانگونه که در تعریف سئو سایت چیست اشاره کردم ممکن است هر فردی از بهینه سازی سایت یک دید را داشته باشد پس می توان گفت هدف های که یک فرد متقاضی سئو دنبال میکند متفاوت می باشد اما به طور کلی می توان گفت که اهداف بهینه سازی سایت در موارد زیر قابل مشاهده می باشد
افزایش بازدید وب سایت
افزایش فروش سایت
برندینگ سایت

بهینه سازی سایت در گوگل اول  هدف می باشد

اینکه  چرا بهینه  سازی سایت در گوگل نسبت به سایر موتورهای جستجوگر دیگر  اولویت دارد این است که  گوگل  بیش از 70 درصد بازدید های و سرج های اینترنتی را  به خود اختصاص داده است اگر برای شما  بهینه سازی سایت هدف می باشد قطعا باید روی این موتور جستجوگر فعالیت کنید گوگل  یک موتور جستجوگر قوی با تیم با تجربه می باشد سئو سایت برای گوگل  کمی متفاوت تر از سایر موتورهای جستجوگر دیگر می باشد چرا که گوگل دائما در حال تغییر می باشد.

آموزش سئو :

در کنار خدمات سئو سایت به بحث آموزش سئو سایت نیز پرداخته ایم و اگر نیازمند آموزش می باشد میتوانید با مراجعه به  قسمت آموزش سئو رایگان از مقالات سئو سایت نیز استفاده کنید لازم به ذکر می باشد با قرار دادن یک بخش در هر آموزش سئو این امکان به  شما داده شده است تا بلافاصله سوال خود را در زمینه بهینه سازی سایت بپرسید و در مدت زمان اندکی پاسخ خود ر ادریافت نمایید ما در آموزش سئو سایت رایگان سعی کرده ایم به  صورت بسیار حرفه ای آموزش را قرار دهیم.

سئو یا بهینه سازی سایت چیست ؟

هنگامی که در یک موتور جستجو به دنبال یک موضوع خاص هستید حتما متوجه این موضوع شده اید که برخی از وب سایتها دارای رتبه های بالاتری می باشند و در صفحات اولیه نمایش داده می شوند و این یعنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو ارزشمند تر هستند. بهینه سازی صفحات وب این است که شما در نتایج یک موتور جستجوی بزرگ بیشترین امتیاز را داشته باشید. معنای لغوی SEO که مخفف Search Engine Optimization است، بهینه سازی موتور جستجو می باشد. SEO یعنی طراحی کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو پر اهمیت تر هستند. بهینه سازی صفحات وب این است که شما در نتایج یک موتور جستجوی بزرگ بیشترین امتیاز را داشته باشید

اهمیت سئو یا  بهینه سازی سایت

اهمیت این موضوع از آنجا ناشی می شود که اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر خود استفاده می کنند. به عنوان مثال در گوگل و یاهو، اکثر مردم فقط به صفحه اول نتایج جستجو نگاه می کنند. بنابراین برای داشتن ترافیک بالا از طرف موتورهای جستجو، این مسأله الزامی است که سایت شما در صفحه اول نتایج جستجو قرار گیرد. علم بهینه سازی موتور جستجو در مورد روشهای فنی مانند عنوان صفحه مناسب، تگ ها و متا تگ ها، کلمات کلیدی و عبارات کلیدی و توضیحات مناسب سایت و کلاً محتوایی که موتورهای جستجو دوست دارند، مطالعه می کند. موتورهای جستجو صفحات وب را به وسیله نرم افزار خزنده (عنکبوت) پیدا و فهرست بندی می کنند. متاسفانه تمام نرم افزارهای خزنده یک شکل کار نمی کنند. برای مثال اگر صفحه وب شما در یکی از موتورهای جستجو امتیاز بالایی داشته باشد، ممکن است در دیگر موتورها این چنین نباشد. یکی از کارهایی که متخصصان بهینه سازی موتورهای جستجو انجام می دهند، پیگیری تمام تغییرات عملکرد داخل موتورهای جستجو است. بنابراین آنها میتوانند صفحات وب را بر طبق این تغییرات بهینه سازی کنند. به علاوه آنها همراه با تغییرات موتورهای جستجوی مختلف خود را تابع این موتورها قرار می دهند.

به بیان کاملا ساده تر:

      –  برتر بودن در نتایج جستجو مشتری های زیادی را به دیدار از وب سایت شما دعوت می کند.

      – ۹۱ در صد از کاربران اینترنت از موتورهای جستجو استفاده می کنند مخصوصاً موتور جستجو محبوب گوگل

      – ۷۳ در صد معاملات آنلاین به وسیله موتورهای جستجو آغاز می شود.

      – میلیون ها وب سایت ها با هم  رقابت میکنند، اما واقعیت این این است که فقط کسری از یک درصد به صفحه اول می رسند.

چه کسانی به  بهینه سازی یا سئو احتیاج دارند؟ 

هر وب سایتی که به سوی تجارت و بازرگانی حرکت می کند، باید صفحات وب خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کند. هدف نهایی یک وب سایت جلب کاربران اینترنتی می باشد، و مطالعات نشان داده است که بسیاری از کاربران اینترنتی وب سایت های مورد نظر خود را در موتورهای جستجوی پیدا کرده اند. اگر شرکت شما قصد طراحی یک  وب سایت جدید  و یا به روز رسانی وبسایت قدیمی خود را دارد با ید جهت پیشرفت خود به  SEO بسیار اهمیت دهد. به خاطر داشته باشید که SEO شما را به مسابقه بزرگ می برد و شما را در بازار معرفی میکند.

یکی از خدمات تخصصی گروه طراحی وب پارسه ارائه خدمات سئو و بهینه سازی سایت می باشد

این خدمات شامل موارد زیر میباشد:

1- بررسی تخصصی تگ های متا سایت

2- بررسی  تخصصی عنوان وب سایت

3-بررسی کلمات کلیدی وبسایت

4-بررسی استاندارد های موجود جهت لینک ها و مطالب سایت

5-بررسی تخصصی مطالب وبسایت

6-بررسی استاندارد های موجود و زیر نظر داشتن بازخورد های وبسایت