دانلود پایان نامه

شخیص می دهد که شما در سایت دوم لینک ها را دنبال می کنید و به خواندن ادامه می دهید.

۲- استفاده از نشانه گذاری ساختاری و جداسازی محتوا از ظاهر. نشانه گذاری محتوا به موتورهای جستجو کمک می کند ، صفحه سایت شما را بفهمند که این چیز خوبی است. استفاده از المان عنوان ضروری است تا موتورهای جستجو ارزش و تمرکز محتوای شما را وزن کنند. استفاده از CSS برای جدا سازی المان های طراحی از محتوا می تواند حجم کدهای شما را کمتر کند . و کار موتورهای جستجو را برای چیزی که دنبالش هستند راحت تر کند.

۳- عنوان ها و متاداده. ارائه صفحات با عنوان ها و متا داده مناسب ، ضروری است. در گذشته از المان های متای کلمه کلیدی و متای توضیحات سوء استفاده می شد . که موجب شده موتورهای جستجو کمتر به آن ها اهمیت بدهند. اما اگر از آن ها درست استفاده کنید هنوز هم می توانند مهم باشند. عنوان یک پست هنوز هم وزن و ارزش زیادی دارد. مطمئن شوید که عنوان انتخابی برای یک پست ، حتما نشان دهنده محتوایی که در موردش صحبت می کنید، است.

 

                                    برای دانلود متن کامل پایان نامه ها اینجا کلیک کنید                           

۴- پژوهش کلمه کلیدی و استفاده کلمه کلیدی موثر. سایت خودتان را با کلمه های کلیدی و عبارت های کلیدی تصور کنید. درباره کلمه های کلیدی و عبارت های کلیدی که شما تصور می کنید مردم از آن ها برای پیدا کردن سایت شما می توانند استفاده کنند ، پژوهش کنید. کلمه های تکی همیشه موثرترین هدف نیستند ، عبارت های چند کلمه ای را امتحان کنید. آن هایی که خاص تر برای محصول یا خدمات شما هستند. آن هایی که می توانید کاربران نهایی را هدف بگیرید. آن کاربرانی که بیشتر دوست دارند درباره شما و محصولات و خدمات شما بدانند. از کلمه های کلیدی و عبارت های کلیدی که برای سایت شما موثر شناسایی شده اند استفاده کنید. در هر صفحه ۲ تا ۳ کلمه کلیدی که شناسایی کرده اید را قرار دهید و از کلمه های کلیدی در همه المان های مهم صفحه استفاده کنید. این المان ها عبارتند از:

عنوان

توضیحات متا

کلمه کلیدی متا

المان های سربرگ

<H1>

<H2>

<H2>

متن

تگ Alt

تگ عنوان

لینک ها

۵- کیفیت لینک های ورودی. داشتن لینک های ورودی به وب سایت شما می تواند یک رای باشد به خوب بودن شما. اما در بین لینک ها نیز خوب و بد وجود دارد.لینک های خوب لینک هایی هستند که از سایت هایی که موتورهای جستجو آن ها را ارزشمند می دانند است . همچنین لینک های خوبی از سایت هایی می آیند که با محتوای سایت شما مرتبط هستند. ولی لینک های بد لینک هایی هستند که توسط موتورهای جستجو مسدود شده اند. و از نظر محتوا با سایت شما مرتبط نیستند.

چرا از تکنیک های سئو کلاه سفید استفاده کنیم؟

خوب این تکنیک ها هدفشان تاثیر گذاری روی بازدیدکننده انسانی است. البته توجه موتور جستجو را به خود جلب می کنند. اما وقتی خواننده به صفحه شما بیاید و بماند و در سایت شما جابجا شود ، گوگل شما را ارزشمند می شمارد. می فهمد شما موتور جستجو را گول نزده اید. محتوای شما ارزشمند بوده و فقط کلمه های کلیدی و … نگذاشته اید تا در لیست نتایج جستجو قرار بگیرید. این یک کار ارزشمند و ماندگار است. تولید محتوای ارزشمند و استفاده درست از کلمه کلیدی در المان های مهم کار نویسنده ای است که در زمینه خاصی دارای سواد است. در آینده بیشتر و بهتر می نویسد. تجربه دارد. پس هدف تکنیک های کلاه سفید جذب دلهای کاربران و تاثیر روی عقل آن هاست. در قسمت چرا از تکنیک های سئو کلاه سیاه استفاده نکنیم ، می گویم هدف آن چیست؟

(Black Hat) سئو کلاه سیاه چیست؟ چرا سمتش نرویم؟

 

۱- محتوای مخفی

پر استفاده ترین تکنیک سئو کلاه سیاه در لیست ما محتوای مخفی است. محتوای پنهان با لباس های مختلفی در سایت دیده می شود. اما اصل اساسی این است که در کدهای سایت ، محتوایی پر از کلمات کلیدی وجود خواهد داشت . این محتوا برای کاربر نهایی سایت قابل مشاهده نیستند.

یکی از روش های انجام این کار تگ کامنت است. تگ نظرات چیزی شبیه این است:

<!– Comment Tag –>

هدف حقیقی تگ کامنت برای برنامه نویسان ، افزودن یادآوری های سودمند به همراه کد است که کارش توضیح آن قطعه از کد خواهد بود. اینجا یک مثال از تگ کامنت که درست استفاده شده است را می بینید:

<!– Start of the Main Content –>

تگ بالا به برنامه نویس طراح وب می گوید که از این جا به بعد محتوای پست نمایش داده می شود و آیدی ها و کلاس های به کار رفته در متن یک پست ظاهر می شوند.

یک نمونه از تگ کامنت که به صورت اشتباه استفاده می شود ، تا رتبه اش در موتور جستجو بالا برود این است:

<!—Search engine optimisation, SEO, professional search engine optimisation company, spamming search engines –->

تگ بالا با هدف تاثیر گذاری روی موتورجستجو قرار داده شده است.

روش مشهور دیگر در محتوای پنهان استفاده از تگ <noscript> است. تگ <noscript> باید برای اطلاع به کاربر استفاده شود. تا به کاربر بگوید مرورگر شما از زبان اسکرپیتی استفاده شده پشتیبانی نمی کند. یا آن ها این عملکرد را غیرفعال و خاموش کرده اند.

یک مثال از تگ <noscript> که به صورت درست استفاده شده :

 

 

&ltscript type=”text/javascript”>

<!– document.write(“Hello World!”) //–>

</script><br />

<noscript>Your browser does not support JavaScript!</noscript>

آخرین خط زمانی به کاربر نمایش داده میشود که بخواهد اعلام کند مرورگر شما از جاوااسکریپت پشتیبانی نمی کند. اما عده ای کلمه های کلیدی و محتوای سمی در این جایگاه قرار می دهند.

حالا یک نمونه نادرست از تگ <noscript>، که به عنوان یکی از تکنیک های سئو کلاه سیاه استفاده می شود. که یک صفحه فرعی را پیشنهاد می دهد ، آن هم با هدف خدمات بهینه سازی سایت.

<noscript>

 

تصور کرده اید خدمات سئو چه خارق العاده است پس خودتان را به صفحه اول گوگل برسانید اگر می خواهید سئو انجام دهید و در صفحه اول گوگل دیده شوید با ما برای خدمات سئو تماس بگیرید ما شما را به صفحه اول گوگل می بریم

</noscript>

متن بالا پر شده از کلمه سئو ، گوگل ، صفحه اول و این ها چیزی هستند که کاربران نمی بینند.

تگ های HTML دیگری نیز وجود دارند که مورد سوءاستفاده قرار می گیرند. مثل تگ <noframes> و ورودی مخفی در فرم ها .

همچنین می توان محتوا را از کاربرانسانی مخفی کرد. با استفاده از CSS متن را بیش از حد کوچک می کنند ، رنگ متن را با رنگ پس زمینه یکی می کنند تا پنهان شود.

همه این تکنیک ها بوسیله موتورهای جستجو خنثی می شوند. وای به روزی که این تکنیک ها توسط موتورهای جستجو شناسایی شوند . آن وقت موتور جستجو سایت شما را تنبیه و جریمه می کند. بدتر از این هم هست ، ممکن است سایت شما را مسدود کنند. دیگر نگاهی هم به سایت شما نیاندازند و در لیست خود نمایش ندهند.

۲- پرکردن متا از کلمه کلیدی

دو تگ متا برای آگاهی دادن به موتورهای جستجو درباره محتوای صفحه وجود دارد. آن ها بین تگ <head> یک صفحه قرار می گیرند. وای به زمانی که به صورت نادرست و اشتباه استفاده شوند . چون در گوش موتور جستجو زنگی به صدا در می آید که این سایت از تکنیک های اسپم استفاده کرده تا رتبه اش را بالا ببرد.

توضیحات متا

توضیحات متا حتما باید محتواوی صفحه را توضیح دهد. آن هم صادقانه و کوتاه و خلاصه ، در حد ۱ یا دو جمله و شاید هم ۳ جمله.

یک مثال از توضیحات متا که درست استفاده شده است:

<meta name=”description” content=فروشگاه وردپرس آفتاب ، انواع محصولات وردپرس شامل قالب و افزونه های اصلی را با کمترین قیمت و سریعترین به روزرسانی ارائه می نماید. اگر شما به استفاده از WordPress و پوسته و پلاگین اصل وردپرس علاقه دارید و آموزش سئو و بازاریابی می خواهید به آفتاب بیایید.”/>

یک مثال از توضیحات متا که اشتباه استفاده شده تا یک فروشگاه  به نام دیپی را ارتقا دهد:

<meta name=”description” content=”سایت فروشگاه دیپی بهترین سایت فروشگاه دیپی است، فروشگاه ما بهتر از هر فروشگاه دیگر است ، بزرگترین فروشگاه، بهترین فروشگاه، از فروشگاه ما بازدید نمایید” />

۳- کلمه های کلیدی متا

کلمه های کلیدی باید یک لیست کوتاهی از کلماتی که خبر از تمرکز اصلی صفحه می دهند باشد. در گذشته کلمه های کلیدی متا مورد سوء استفاده قرار گرفته اند.

یک نمونه از کلمه ها یکلیدی متا که به روش درست استفاده شده اند:

<meta name=”Keywords” content=”بازاریابی اینترنتی، بازاریابی دیجیتال، بازاریابی جستجو،بازاریابی موتور جستجو، بازاریابی ایمیلی، سئو” />

یک نمونه از تگ کلمه های کلیدی متا که نادرست و اشتباه برای ارتقای یک رستوران به نام هیمپی استفاده شده است:

<meta name=”Keywords” content=”رستوران،رستوارن ارزان،رایگان،سریع،غذا،بخورید،خوردن،ناهار،شام،وعده غذایی،پیتزا،فلافل،چیپس،مرغ،جوجه،کیک،پودینگ،دسر،رستوران بزرگ،رستوران کوچک،رستوران شیک،رستوران عالی،رستوران ویژ]،نوشیدنی،رایگان،حمل سریع،دلیوری رایگان،ساندویچ” />

۴- دروازه یا درگاه صفحات

دروازه یا درگاه صفحات ، صفحاتی هستند که برای موتورهای جستجو طراحی شده اند ، نه برای کاربر انسانی و نهایی. آن ها معمولا صفحات قلابی هستند که با محتوا پر شده اند. برای یک یا دو کلمه کلیدی بهینه سازی شده اند که ان هم به یک صفحه هدف دیگر یا صفحه فرود لینک شده است. کاربر انسانی و نهایی هیچگاه این صفحات را نمی بیند زیرا آن ها به صورت خودکار به صفحه هدف انتقال و ریدایرکت داده می شوند.

نرم افزارهای سئو اغلب استفاده از صفحه درگاه را تبلیغ می کنند اما آن ها نمی دانند درباره چه چیز حرف می زنند. اسپایدرهای موتور جستجو به صورت مداوم این صفحات را شناسایی می کنند و آن ها را نادیده می گیند و بدتر اینکه سایت شما را به عنوان یک اسپم و سایت هرز پرچم گذاری می کنند و همگی شما را مسدود می کنند.

۵- مزرعه لینک

در دنیای واقعی اگر در نزدیکی یک همسایه بد بسازید ، خانه شما از اطرافش تاثیر می گیرد. چنین چیزی در دنیای مجازی نیز حقیقت دارد. مزارع لینک یا رایگان برای همه (free for all = FFA)  هدفی به جز لیست کردن لینک های وب سایت های غیرمرتبط ندارند. آن ها هیچ ترافیکی برای شما فراهم نمی کنند و شما خطر مسدود شدن سایت خودتان را می خرید. در مزرعه لینک شرکت نکنید.

چرا از تکنیک های سئو کلاه سیاه استفاده نکنیم؟

خوب شما دوست دارید جریمه شوید؟ یا دوست دارید از ایندکس شدن در صفحه نتایج موتور جستجو کنار گذاشته شوید. رقابت را با اصول درستش یاد بگیرید. فروشنده محصولات واقعی باشید . ترفندهای سئو کلاه سیاه را جدی بگیرید و نزدیکش نشوید. به شرکتی که خدمات سئو بد میفروشد اعتماد نکنید. سابقه خودتان را تیره و سیاه نکنید. موتورهای جستجو اگرچه زبان آدمیزاد نمی فهمند اما از راه های دیگری دارند با هوش می شوند. وقتی دیدند از کلمه های کلیدی سوء استفاده شده ، ارزش و امتیاز آن ها را کم کردند. حالا تکنیک های دیگری به روز شده اند که می خواهد صفحات و سایت های ارزشمند را به کاربران خود معرفی کنند. کدبازی را یاد بگیرید اما برای جذاب کردن سایت خودتان از آن ها استفاده کنید. اجازه دهید مردم خودشان شما را بخوانند و شما خودتان را روز به روز بهتر کنید.

جدول دوره ای فاکتورهای موفقیت سئو

جدول مفاهیم سئو

در عکس بالا می توانید فاکتورهای امتیاز گیری از ۱ تا ۳ ، مثبت و منفی را ببینید. همانطور که در توضیحات بالا درباره سئوی داخلی و سئوی خارجی خواندید ، برخی از این تکنیک ها را باید استفاده کرد. از برخی تکنیک ها با احتیاط باید استفاده کرد. از برخی تکنیک ها نباید استفاده کنید. هیچکدام از تکنیک ها دستیابی به رتبه بالا در موتور جستجو را تضمین نمی کند. اما امتیاز شما را برای رفتن به صفحه اول گوگل افزایش می دهد. امتیازهای منفی ۱ تا ۳ شانس شما را برای رفتن به صفحه اول گوگل کم می کند. این جدول مفهوم سئو را به شما نشان می دهد. از خانه هایی که دارای رنگ مثبت هستند استفاده کنید. کارهایی که در خانه های با امتیاز منفی قرار گرفته اند را انجام ندهید. در سمت راست  و پایین تصویر می توانید امتیازهای مثبت و منفی و رنگ اختصاص یافته آن ها را ببینید.

به آموزش سئو علاقه مندید ؟ یا به بهینه سازی سایت علاقه مند شدید؟ دوست دارید این مطالعه با یک سرانجام خوب تر برای شما به پایان برسد؟