دانلود پایان نامه

الگوریتم های گوگل همواره در حال تغییر هستند و فاکتورهای موثر در رتبه بندی سایت ها اغلب تغییر می یابند و یا به روز رسانی می گردند. اگرچه این الگوریتم به صورت یک راز باقی مانده است، اما گوگل موارد مهم در رتبه بندی را مشخص کرده است. همچنین تست و آزمایش عوامل موثر، فاکتورهای مهم در این الگوریتم را برملا کرده است. در این مطلب به معرفی مهمترین سیگنال های رتبه بندی وب سایت ها می پردازیم.

محتوا

محتوای یک سایت جز مهمترین سیگنال رتبه بندی آن محسوب می شود. گوگل محتوای سایت را میخواند و موضوعیت آن را تشخیص می دهد. سپس صفحات سایت شما را بر اساس ارتباط محتوای آن و عبارت مورد جستجو، در نتایج جستجو نمایش می دهد. بنابراین از وجود کلمات کلیدی مهم خود در متن صفحه در جهت گرفتن رتبه در آن، مطمئن شوید.

متن صفحه می بایست کافی بوده و حداقل 300 کاراکتر باشد. همچنین محتوای صفحات می بایست قابل درک توسط خوانندگان باشد. بنابراین به ساختار متن خود دقت کنید و آن را به بهترین شکل ممکن بنویسید. در نتیجه این کار محتوای شما هم برای خوانندگان و هم موتورهای جستجو خوانا خواهد بود.

 

تجربه کاربری (UX)

سایت شما می بایست کاربر پسند بوده و به آنها اجازه دسترسی آسان به دیگر صفحات سایت را دهد. این سایت ها شانس بیشتری در کسب رتبه بالاتر دارند. اگر کاربران پس از ورود به سایت شما از طریق نتایج جستجو به سرعت به آن برگردند، نتیجه آن افزایش بانس ریت و کاهش رتبه سایت خواهد بود. چرا که وقتی کاربران محتوای مورد نظرشان را در یک صفحه پیدا نمی کنند به نتایج جستجو برگشته و گوگل این تعاملات را در رتبه بندی خود اثر می دهد.

وبسایت شما می بایست سریع بوده، چرا که سرعت از سیگنال های رتبه بندی گوگل محسوب میشود. وبسیات های کند، سرعت پایش پایینی دارند و در نتیجه گوگل با سرعت کمتری به ایندکس صفحات آن خواهد پرداخت. بنابراین صفحات جدید سایت ممکن است در ایندکس گوگل ذخیره نشده و در نتایج گوگل نیز نمایش داده نمی شوند.

 

ماموریت گوگل

ماموریت گوگل سازماندهی به اطلاعات موجود در وب و در دسترس قرار دادن آن برای همگان است. آنها می خواهند که یک موتور جستجوی ایده ال بسازند و به کاربران کمک کنند تا به آسانی اطلاعات مورد نیاز خود را بیابند. با اینکه الگوریتم گوگل در طول سالیان دستخوش تغییرات زیادی شده است، اما ماموریت آنها همچنان ثابت و پا بر جاست. سیگنال های رتبه بندی با در نظر داشتن ماموریت آنها معین می شوند. بنابراین استراتژی های سایت خود را به گونه ای تنظیم کنید تا در راستای رسیدن به این اهداف باشد.

سئو جامع

اگر میخواهید رتبه بالایی در موتورهای جستجو کسب کنید، بهترین کار، ساخت وبسایتیست که متعلق به رتبه های اول در نتایج جستجوست. توصیه ما همواره اینست که سایت شما می بایست بهترین باشد. از هیچ گونه ترفند فریب دهنده ای استفاده نکنید. با اینکه این ترفندها ممکن است در بازه های زمانی کوتاهی نتایج خوبی داشته باشند، اما آنها معمولا در بازه های زمانی بلند مدت پا برجا نخواهند بود و حتی ممکن است منجر به جریمه سایت شما شود.

کسب رتبه خوب در گوگل نیازمند یک استراتژی سئو گسترده و جامع است که هر یک از جنبه های سئو را شامل شود. مسائل فنی، تجربه کاربری، محتوای سایت و حتی امنیت آن می بایست در اولویت قرار داشته باشند. برای کسب رتبه بهتر نیاز به توسعه سایت خود دارید. این رویکرد نیازمند تلاش فراوانیست اما قطعا در دراز مدت، جواب می دهد.

HTTPS

HTTPS با استفاده از کدگذاری در SSL و SHARING یک لایه اضافی از امنیت را روی بستر پروتکل HTTP اعمال میکند که باعث میشود در مسیر ارسال داده بین سرور و کلاینت امکان هک اطلاعات بسیار سخت شود. گوگل میخواهد همه در وب امنیت داشته باشند لذا HTTPS را به عنوان فاکتوری برای رنکینگ درنظر میگیرد. اطلاعیه گوگل در سال 2014 را ببینید:

ما از این پس HTTPS را به عنوان معیاری برای رنکینگ در نظر میگیریم. در حال حاضر این سیگنال وزن سبکی دارد و کمتر از 1 درصد سایت های جهانی را تحت تاثیر قرار میدهد لذا تاثیر کمتری از سیگنال های دیگر مانند محتوای با کیفیت دارد.

بر اساس آماری که Moz در سال 2016 ارائه کرده است، وبسایت های تحت HTTPS حدود 30 درصد از کل نتایج جستجوی گوگل را تشکیل میدهند.

آموزش سئو,اصول طراحی سایت در سئو,تاثیر https در سئو

رابط موبایلی

یعد از بروزرسانی که در اوایل آوریل 2015 انجام شد، رابط کاربری موبایلی به فاکتور مهمی در رنکینگ نتایج جستجو گوگل تبدیل شد. راههای زیادی وجود دارد که گوگل توصیه میکند تا با استفاده از آنها مطمئن شوید سایتتان رابط موبایلی خوبی دارد. به همین دلیل تعدادی از این پیشنهادات بصورت تیتروار در ادامه آورده شده است:

مطمئن شوید که تنظیمات viewport صفحه بخوبی انجام شده است.

از فونت های بزرگ استفاده نکنید.

بین لینک ها بخوبی فاصله ایجاد کنید تا مشخص باشند.

از پاپ آپ تمام صفحه به هیچ عنوان استفاده نکنید.

نقشه سایت

اطمینان حاصل کنید که سایت شما نقشه سایت دقیقی با هر دو فرمت XML و HTML داشته باشد. این نقشه به گوگل کمک میکند که راحتتر بتواند صفحات وب شما و صفحات مرتبط به هم را ایندکس کند. میتوانید نقشه سایتتان را در کنسول گوگل آپلود کنید. با اینحال بیشتر CMSها مانند وردپرس بصورت اتوماتیک برای شما سایت مپ را تولید میکنند.

نشانه گذاری (Schema markup)

میتوانید نتایج جستجوی خود را به گونه ای طراحی کنید که با اضافه کردن نشانه به HTML سایتتان جذابتر بنظر برسند. البته این مورد الزاما فاکتوری برای رنکینگ بشمار نمیرود ولی مطمئنا نرخ کلیک بالاتری نسبت به نتایج بدون اطلاعات، بدست می آورند. همچنین نشانه گذاری روشی ارجح برای موتورهای جستجو من جمله گوگل بشمار میرود که استفاده از آن نیز ساده است.

 

AMP طرح کدباز گوگل است که با هدف سرعت بخشیدن به مرور صفحات وبسایت های موجود، از طریق تلفن همراه ارائه شده است. گری ایلز، آنالیزور گوگل، در کنفرانسی در شیکاگو اظهار داشت که : در حال حاضر AMP فاکتور رنکینگ نیست. با اینحال نتایج AMP بخوبی در حال نشان دادن خود در SERPها است. باید زمان سپری شود تا متوجه شویم چقدر زمان نیاز است گوگل AMP را بطور کامل وارد هسته الگوریتم خود کند.

لینک های سایت های غیر معتبر

اگرچه در خصوص ارزش بک لینک سایت های معتبر در بخش های بعدی این دستورالعمل بحث خواهیم کرد اما همواره باید بخاطر داشته باشید که ارتباط لینکی با سایت های معتبر یک سیگنال قوی بشمار میرود. وبسایت های کم ارزش و غیر قابل اعتماد با محتوای جزئی به ندرت به نویسندگان معتبر لینک میدهند درحالیکه سایت های با محتوایی خوب که منابع آنها به درستی لینک داده شده اند بیشتر قابل اعتماداند.

تعداد بالای لینک های خروجی

در مقابل مورد شماره 6، قرار دادن صفحه وبی با تعداد بیش از اندازه ای لینک خارجی (یا حتی لینک داخلی) میتواند قابلیت ها و توانایی خواندن محتوا را تحت تاثیر منفی قرار دهد، خصوصا اگر بی ربط با موضوع باشند.

تعداد صفحات سایت

سایتی بزرگ با تعداد زیادی صفحه با کیفیت اعتبار بیشتری نسبت به سایتی با صفحات خیلی کم بدست می آورد (لطفا برگردید به ابتدای پاراگراف و با دقت از اول بخوانید). این که میگویند مثلا یک هفته نامه با انتشار محتوا بصورت هفتگی، میتواند رنکی بالاتر از سایتی 10 ساله که روزی 20 پست ارسال میکند، دریافت کند اشتباه است. مورد دوم به احتمال زیاد اعتبار بیشتری نزد گوگل دارد.